Miksi joitakin miehiä ärsyttää naisten halut matkustella, käydä ulkona syömässä, nauttia elämästä?
Eikö ne kiinnosta näitä miehiä itseään lainkaan?
Kommentit (7)
Ei ärsytä, jos nainen lähtökohtaisesti maksaa itse kulunsa. Olen elämäni aikana havainnut tässä kohtaa nuukuutta ja konservatiivisuutta naisissa. Jopa niissä kovaäänisimmissä feministeissä.
Se on niin teennäistä ja vain kun kaveritkin
"Haluan kuvata että käytiin Nigeriassa"
Miksi?
En myöskään ymmärrä. Harrastan vain vapaita suhteita. En pytdä keneltäkään lupaa missä käyn, milloin käyn tai keiden kaikkien kanssa harrastan seksiä.
M
Ei mua ärsytä, ei vaan kiinnosta osallistua kaikkiin juttuihin.
Ehkä naisen kannattaa tehdä selväksi, että maksaa itse ne kaikki huvita ja myös ne arkiset hankinnat, kämppä, vakuutukset yms päälle. Eikä oleta miehen maksavan tuollaista elämäntyyliä. T. nainen miesten puolelta
Vierailija kirjoitti:
Ehkä naisen kannattaa tehdä selväksi, että maksaa itse ne kaikki huvita ja myös ne arkiset hankinnat, kämppä, vakuutukset yms päälle. Eikä oleta miehen maksavan tuollaista elämäntyyliä. T. nainen miesten puolelta
Ehkä naiset ei huomaa vääntää tuota miehille rautalangasta, koska heille itselleen on automaattisesti selvää, että he maksavat itse ne kaikki huvit ja myöskin ne arkiset hankinnat, kämppä, vakuutukset, lasten elatukset yms. päälle. Ja heillä ei käy mielessäkään, että mies kuvittelee, että heidän odotetaan maksavan.
T. nainen naisten puolesta
He haluaisivat itse olla naisen ainoa ja paras kiinnostuksen kohde. Sellaisille miehille kaikki muu paitsi he itse on turhaa.