Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kiva noita ryssän rekkoja. Kiukkuista narinaa. ov

Vierailija
06.11.2006 |

Voi jumaliste, miksi noiden älykääpiöiden pitää tulla tänne toikkaroimaan KESÄRENKAILLA. Kävin tänään kaupassa ja yllätys, yllätys. Kolmessa kohtaa oli kaksi rekkaa tiellä poikittain ja kaikki rekat olivat venakkoja! Yhdessä kohtaa oli poliisi, mutta kukaan ei ohjannut liikennettä, se poliisi seistä törötti siinä maijan vieressä ja katsoi vaan kuinka jonoa syntyi. Toinen poliisi oli jututtamassa toista rekkakuskia. Ja tuo jono seisoi 30 minuuttia, kun etummainen autokuski älysi mennä kysymään poliisilta, että mites tästä pääsee eteenpäin, kun molemmat kaistat (siinä oli siis kaksi kaistaa molemmin puolin, kun oli risteysalue) ja sitten vasta poliisi älysi ohjata liikennettä.

Myöhemmin menin toiselle puolelle kaupunkia tanssiharjoituksiin bussilla (mies lähti toisen auton kanssa lasten kanssa uimaan ja toinen auto on huollossa). Yleensä tuo matka kestää alle puoli tuntia, mutta tänään se kesti yli tunnin, koska noita venakkorekkoja oli vähän enemmänkin poikittain tiellä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija:


Voi jumaliste, miksi noiden älykääpiöiden pitää tulla tänne toikkaroimaan KESÄRENKAILLA.

Ehkä niillä on kuluneet renkaat. Mutta mun käsityksen mukaan isoilla autoilla ei ole erikseen kesä- ja talvikumeja... Tooosi olennaiseen taas tarrasin ;-)

Vierailija
2/3 |
06.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta kuitenkin, ryssät eivät osaa ajaa Suomen keleissä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kommenttisi meni jotenkin näin.. " ryssät eivät osaa ajaa suomen keleissä" .

Eivät kyllä kaikki suomalaisetkaan osaa suomen keleissä ajella, vaikka täällä asuvatkin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän kuusi