Lue keskustelun säännöt.
Vauvapalstan kysymyksiä vaalidebatteihin-osio: Mitä pitäisi poliitikoilta kysyä jotta kysytään niitä oikeita asioita?
05.11.2022 |
-Miksi meillä ajettiin laumasuojaa ja sitten vaiettiin siitä kokonaan? Mihin tutkittuun tietoon perustui laumasuoja rokotteilla, jota ei sitten tietty tullutkaan?
-Miksi olemme melkeinpä ainut länsimaa jossa ei ole yhtään Isisoikeudenkäyntiä ja tuskinpa edes tutkintaa? Toisaalta nyt sama hyysäys on Nato-jäsenyyden tiellä.
-Kun Ruotsi ja Tanska kiristävät maahan muuttoa vähentääkseen sen aiheuttamia ongemia, miksi keino ei sopisi myös meille? Siellä on ne hyysäyskeinot jo kokeiltu.
-Miksi on niin vaikea myöntää, että juuri inkluusio on ongelma kouluissa? Tulee aina esiin kun opettajilta itseltään kysytään.
Saa jatkaa.
Kommentit (0)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla