Astmaatikot! Ja muutkin asiasta tietävät!
Mulle on määrätty Buventolia otettavaksi kun ahdistaa. Astmaa minulla ei ole, mutta tietyt jutut saa hengityksen tosi ahtaalle.
Nyt olen sitten äitini luona, meillä koira täällä ja alkoi kamala ahdistus. Otin äsken kaksi vetäsyä avaavaa, mutta ei tunnu kauheasti auttavan.
Pointti tässä on se, että olen raskaana. Uskallanko ottaa enemmänki tuota Buventolia? Raskausviikkoja nyt 14.
Kiitos jos joku viittii vastata!
Kommentit (4)
Siis päästään sinne kyllä, mutta mietityttää lähteä. Siis että onko tarpeen.
Jos oltas samassa kaupungissa oisin jo kotiin menny..
ap
Lähde pois nyt, niin vältyt pahemmalta. Eritoten jos lääke ei enää tepsi, niin nyt on jo vähän kiirus. Jos et nyt lähde kotiin, kohta olet terkkarilla vetämässä Spiralla vielä vahvempia astmalääkkeitä.
PArempi lääkitys kuin ilman happea, vauvan takia, näin sanoi lääkäri.
Kotona vaatteet pyykkiin heti ja mene suihkuun. Älä ota lääkettä useammin kuin 4 tunnin välein, voi tulla rytmihäiriöitä.