Tanskan nuorin drag queen yle fem, katsoiko joku?
Katsooko joku muu? 12-vuotias poika, joka haluaa olla drag queen.
Mulla ei ole kertakaikkiaan yhtään mitään vähemmistöjä kohtaan ja musta kaikki saa olla semmoisia kuin ovat... mutta jotenkin tää tuntuu väärältä ja pahalta :/ Lapsi on meikattu ihan parikymppisen naisen näköiseksi , yhtä pahalta tuntuis jos kyseessä olisi tyttökin, ei sen puoleen. Ja sitten se, että lapsi on tungettu ihan framille tämän asiansa kanssa, miksi ei ois saanut rauhassa omassa piirissään kokeilla tuollaista? Ihan kuin ois jokin sirkuseläin :(
Kommentit (6)
Jokainen voisi ihan kunnolla miettiä, miksi Yle näyttää tällaista.
Tässä järkevä drag queen kertoo, miksi skene ei kuulu tai ole sopiva ympäristö lapsille. Alle kolmen minuutin video.
Lasten drag-ilmiö on narsististen, cooliuspisteitä hakevien, hyvesignaloivien äitien keino saada itselleen loputtomiin huomiota. Lapsi on heille pelkkä väline, jonka hyvinvoinnilla ei ole väliä, kunhan äiti vain saa omat narsistiset tarpeensa täytettyä.
Vierailija kirjoitti:
Drag queenit ei ole vähemmistö vaan rooli. Miehet (homot, hetero mm.) ottaa itselleen alter egon, roolihahmon ja esiintyy, vitsailee ja laulaa. Hauskaa viihdettä, vai mieleltään vääristyneet näkee siinä jotain pervoa.
Niin miehet, mutta tässä kyse oli 12-vuotiaasta pojasta.
En tiedä onko tätä tarkoituskaan näyttää ihan viihteenä vaan se voi ja saa herättää monenlaisia tunteita. Ainakaan minun lapseni ei mielellään esiintyisi dragissa itseään vanhemmille, ei myöskään TV:ssä . Jos haluaa itse ja kaverien kanssa harrastaa niin fine.
AP on varmaan noussut myös barrikadeille lasten missikisoista?
Drag queenit ei ole vähemmistö vaan rooli. Miehet (homot, hetero mm.) ottaa itselleen alter egon, roolihahmon ja esiintyy, vitsailee ja laulaa. Hauskaa viihdettä, vai mieleltään vääristyneet näkee siinä jotain pervoa.