Kokemuksia limatulpan irtoamisesta?
Itsellä nyt rv 40+0 ja ainakin eilen ja tänään on ollut pientä läpinäkyvää limaa housuissa... ei tosin mitään älyttömän isoa klönttiä... muutama pienempi " läjä" pari kertaa... olen kuullut irtoavasta limatulpasta,mut eix se voi irrota myös pieninä osina ja liittyykö se synnytyksen käynnistymiseen millään laillla?
Kommentit (9)
Tästä toisesta limatulppaa alkoi irrota rajun sisätutkimuksen jälkeen, mutta tuo synnytys käynnistettiin sitten seuraavana päivänä, ei siis tietoa kauanko olisi mennyt itsestään.
ja pari tuntia ennen lapsivesiä sellainen tosi iso klöntti, siis ehkä puolikkaan nyrkin kokoinen.
Itselläni alkoi lauantaina tulla hieman limatulppaa ja tiistai/keskiviikko yönä alkoi supistukset ja limatulppa tuli kokonaan pois. Vauva syntyi ke aamuna.
semmonen isompi klöntti kerralla, veriviiruinen. Tämä tapahtui sunnuntaiaamulla, lapsi syntyi perjantaina.
Itse olin jo lähdössä silloin su-aamuna, ajattelin että nyt se syntyy justiinsa:):):)
Illalla kun olin (kohta) käymässä nukkumaan, huomasin veristä vuotoa. Samantien tuli eka supistus ja nukkumaan ei tarvinnut mennä. Kello 2:n aikoihin menin sairaalaan ja vauva syntyi aamulla 9:ltä.
Vierailija:
Illalla kun olin (kohta) käymässä nukkumaan, huomasin veristä vuotoa. Samantien tuli eka supistus ja nukkumaan ei tarvinnut mennä. Kello 2:n aikoihin menin sairaalaan ja vauva syntyi aamulla 9:ltä.
irtos osina, ekat veriviiruset palat lähti la tyttö synty ti-ke yönä
Siitä parin päivän sisällä lumpsahtikin sitten vauva. :)