Aamupala
Teetkö valmistelut jo edellisenä iltana?
Katat pöydän valmiiksi...
Laitat kahvin ajastimella tippumaan...
Kommentit (6)
Juon teetä mutta en valmista teetä valmiiksi, jos olisin kiinalainen niin tekisin paljon sähäkämmin teetä ja enemmän inspiroituneena, kuten valmiiksi, kuten kiinalaiset, mutta en ole kiinalainen. Tee on pikemmin minulle enemmän vettä kuin teetä.
Jos olen ollut pilvessä niin jätän pilvet aamuksi valmiiksi mutta yritän olla ilman pilviä ja poltan mielummin kaikki pois koska en halua huumeita kotonani mutta kannabis sattuu olemaan nykypäivän vettä niin sitä tulee mielummin siitä päihdyttyä kuin alkoholista. Mieluiten olen ilman päihteitä. Nyt juon liptonia
En tietenkään tee. Elämäntapatyöttömänä käytän aamuisin tunteja pelkkään kahvitteluun ja vasta sitten väsään aamupalan. Olisi karua elää sellaista elämää, että pitäisi aamupalatkin tehdä edellisenä iltana jostain kumman syystä.
En syö aamupalaa, pitää mennä ainakin pari tuntia heräämisestä ennen kuin voin mitään syödä.
Joskus teen leivät kotona ja keitän sitten töissä heti kahvit.
Totuus on se että en tee yhtään mitään ja olen myöhässä koska minua ei kiinnosta.
Se on parasta olla tekemättä yhtään mitään, uskomatta mihinkään tai tietämättä yhtään mitään mistään.
Terveimmät tapamaani ihmiset syövät kerran päivässä.
Kyllä. Laitan niin valmiiksi kuin mahdollista. Kuorin appelsiinin myös valmiiksi rasiaan. Se on yks homma mitä ei aamulla jaksaisi tehdä.