Kumman puolella? Johnny Deppin vai Amberin? Miksi?
Kommentit (36)
Metoo canceloi täysin miesten kohtaaman perheväkivallan, siksi toivon, että Johnny voittaa. Julkisuus tuottaa uhreja, alkoholismia, mt-ongelmia yms. Rankka elämä noillakin, vaikka rahaa on. Kaikki eivät kestä. Mutta Amber vaikuttaa häikäilemättömältä, jonka tarkoitus on vain pilata toisen elämä, kun joku asia meni pieleen.
Johnnyn puolella ja ihan todisteiden valossa.
Molemmat sekopäitä, ilmeisesti Amber enemmän, mutta ei ole mikään viaton poikaparka Johnnykään.
Oon Johnny Deppin puolella koska hänellä on paljon luotettavampia todistajia (johdonmukaisia ja neutraaleja, ei pelkästään kavereita tai sisko), johdonmukaisemmat jutut ja todistusaineiston perusteella Amber Heard on ilmiselvästi valehdellut ja keksinyt päästään tapahtumia ja valehdellut lahjoittaneensa erorahat hyväntekeväisyyteen, vaikkei ole niin tehnyt. Lisäksi hän vaikuttaa itse omien nauhoitteidensa perusteella itse kontrollifriikiltä, konfliktinhakuiselta ja väkivaltaiselta puolisoaan kohtaan sekä henkisesti että fyysisesti.
Toisaalta Johnny Depp on selvästi päihdeongelmainen, vähän impulsiivinen ja rikkoo asioita suutuspäissään. Ne eivät kuitenkaan ole suoria todisteita mistään rikoksesta. Vakavien väitteiden tueksi seksuaalisesta, henkisestä ja fyysisestä väkivallasta olisikin toivottavaa ja luultavaa, että puolisoaan pakonomaisesti salakuvannut ja nauhoittanut ihminen olisi edes kerran saanut todistusaineistoa, jossa toinen syyllistyy fyysiseen pahoinpitelyyn tai edes uhkaa sillä. Myös medialla on vastuu, ei toisen ihmisen elämäntyötä ja uraa voi noin vaan mennä pilaamaan katkeran ex-puolison toimesta levittämällä tästä vahvistamattomia juoruja vakavista rikoksista. Ja tätä mieltä olen siitäkin huolimatta, että Johnny Depp vaikuttaa puolisona painajaismaiselta sekakäyttäjältä.
Johnnyn exät, ne katkeratkin, muistelee Johnnyä kuitenkin hyvällä. Mm. hylätyt Kate Moss ja Vanessa Paradis.
Amberin historiasta löytyy parisuhdeväkivaltaa.
Hmmm...
Kummankohan puolelle kallistuisin?
Tosin Johnnyn pitäisi myöskin lopettaa päihteiden käyttö. Ja tavallaan Johnny on itse aiheuttanut tuon kurimuksensa. Kun tarpeeksi montaa naista heilastelee, niin väkisinkin joukkoon mahtuu kaikkien todennäköisyyksien perusteella yksi psykokin.
Mitä tarkoittaa olla jomman kumman puolella? En ole erityisesti kummankaan. Täysin älytön show.
Amberin puolella. Koska ihmiset haukkuvat Amberin kokonaan, tajuamatta että ei J ole täysin viaton.
Hullu valehteva akka saa painua h****iin!!
Toivon että se voittaa joka puhuu totta.
Vaikuttaisi kuitenkin Amberin tekemästä väkivallasta olevan pitävämmät todisteet kuin Johnnyn tekemästä.
Kumpikin on käyttäytynyt häiriintyneesti ja kumpikin valehtelee, mutta ajattelee olevansa vähän vähemmän syyllinen kuin toinen.
Johnnyn puolella, todisteiden valossa. Päihdeongelmainen joo, mutta se nyt ole rikos kuin itseä vastaan.
Edes Hesari ei ole enää Amberin puolella, lukekaa
Johnnyn puolella olen ollut siitä lähtien kun Amber tuli julkisuuteen väkivaltasyytösten kanssa. Amber on itsekin nauhoilla sanonut hakanneensa Johnnya ja on jäänyt kiinni lukuisista valheista. Nauhoilta voi helposti päätellä, kumpi heistä on uhri. Amber kohtelee Johnnya todella ikävästi, ei anna puheenvuoroa, ei päästä tilanteesta pois, suorastaan vaatii tappelemaan kanssaan.
Johnnylla on selvästi ongelmansa, mutta Amber on ihan omassa luokassaan. Molemmat tavitsevat apua, mutta Amber pitäisi saada lukkojen taakse rikoksistaan.
Johnnyn puolella. Amber vaikutti jo alussa sekaselta. Lavastanut kuvia sun muuta. Hullu akka.
Johnnyn puolella olen ollut siitä lähtien kun Amber tuli julkisuuteen väkivaltasyytösten kanssa. Amber on itsekin nauhoilla sanonut hakanneensa Johnnya ja on jäänyt kiinni lukuisista valheista. Nauhoilta voi helposti päätellä, kumpi heistä on uhri. Amber kohtelee Johnnya todella ikävästi, ei anna puheenvuoroa, ei päästä tilanteesta pois, suorastaan vaatii tappelemaan kanssaan.
Johnnylla on selvästi ongelmansa, mutta Amber on ihan omassa luokassaan. Molemmat tavitsevat apua, mutta Amber pitäisi saada lukkojen taakse rikoksistaan.
Mitä hiton väliä, uppo-outoja ihmisiä. Ei vaikuta mun elämään mitenkään, ihassama!
Vierailija kirjoitti:
Mitä hiton väliä, uppo-outoja ihmisiä. Ei vaikuta mun elämään mitenkään, ihassama!
Tulit kuitenkin tänne asti kommentoimaan.
Johnnyn. Molemmat aika sairaita. Mutta se, että on itse väkivaltainen ja sitten julkisesti syyttää toista väkivaltaiseksi on jotenkin astetta härskimpää.
Säälittää lähinnä ihmiset, jotka elää tuollaista elämää.