Mitä mieltä miehen toiminnasta?
Otin kerran baari-illan päätteeksi kaverimiehen luokseni nukkumaan. Aloimme harrastamaan seksiä, mutta koska olin juonut aivan liikaa sammuin melko nopeasti kesken toimituksen, ainakin tämä on muistikuvani. Kondomeja ei löytynyt joten aloitettiin ilman, mutta mies oli kuitenkin ampunut sisään vaikka en ollut maininnut ehkäisystä mitään, käytän siis ehkäisynä aina vain kondomia enkä pillereitä yms. Huomasin tämän siis vasta yli kuukauden kuluttua kun olin raskaana, en edes seuraavana aamuna nähnyt mitään merkkejä loppuun asti viedystä aktista. Kysyinkin mieheltä olemmeko harrastaneet seksiä ja mies vaan totesi että kyllähän me jotain tehtiin.
Tein abortin enkä kertonut miehelle siitä mitään kun häpesin muutenkin koko tapahtumaa. Myöhemmin kun olen tuohon kaveriin törmännyt ohimennen, niin on kysellyt että enkö minä sitten ole alkanut lapsia hankkimaan. Olen ollut sinkku koko ajan niin jotenkin pidän sitä outona kysymyksenä, mietin että onko mies ihan tahallaan jopa pistänyt minut paksuksi. Muutenkin vaikuttaa aina jotenkin oudolta ja erilaiselta seurassani mitä ennen. Yleensähän miehet haluavat varmistaa käyttääkö nainen jotain ehkäisyä eivätkä vaan paukuta loppuun asti kysymättä?
No asiasta nyt on jo aikaa mutta aina välillä mietityttää.
Kommentit (15)
Ehkä on niin tyhmä että ajatteli että automaattisesti pamahtaa. Vaikka tuolla kertaa niin kävikin, niin eihän se varmaa ole..
Ja joo, ei ne varmista monestikaan.
Se on kyllä kumma, että jotkut pamahtavat paksuksi jostain satunnaisesta yhden illan panosta ja jotkut joutuvat vuosien yritysten jälkeen toteamaan, ettei biologisia lapsia tule. Muutenkin niin tarkkaa kaikki ovulaation mittaukset ym.
No eipä tulis mieleen panna paksuksi naista. Olis pahin painajainen oikeastaan.
M
Ei sitä kannata kysyä koska on riski kieltävään vastaukseen, kukaan järkevä mies ei halua hekuman huipulla vetästä ulos.
Tuo on vähintään seksuaalinen hyväksikäyttö ja poliisiasia
Kerkiät viellä järkevänä hakemaan keskenmenon ..Lisäksi kun olit umpi-kännissä,eka arkipäivä olisit hakenut terveyskeskus katumispillerit! Etkä odottanut tuohon piste missä nyt olet.
Vierailija kirjoitti:
Kerkiät viellä järkevänä hakemaan keskenmenon ..Lisäksi kun olit umpi-kännissä,eka arkipäivä olisit hakenut terveyskeskus katumispillerit! Etkä odottanut tuohon piste missä nyt olet.
Täytyy sanoa että ei käynyt mielessä, kun en nähnyt mitään merkkejä loppuun asti viedystä aktista, en siis havainnut spermaa missään. Tyhmänä oletin, että ei kukaan tahallaan laita sisälle etenkin kun olin sammunut enkä antanut siihen lupaa. Mutta olin väärässä. Ja tapahtumasta nyt on jo pari vuotta että se nyt on yksi ja sama.
Ap
Vältä noita "kaverimiehiä" ja alkoholia runsaassa määrin, pääset niistä eroon. Älä juttele sille.
Vierailija kirjoitti:
Tuo on vähintään seksuaalinen hyväksikäyttö ja poliisiasia
En ajatellut niin, koska aloitimme kuitenkin yhteistuumin.
Ap
Voi luoja näitä.. sinä tunsit häpeää? Ainoa jonka tässä kohtaa tai missään kohtaa olisi pitänyt tuntea häpeää on tuo MIES!!! Sika
Mies oli kännissä
Sä olit kännissä
Mitä sä sekoilet kuvitellen että mies yrittäis tahallaan laittaa sut porsimaan? Harvoin se kerralla onnistuu.
On se ihan mahdollista että mies on sinusta kiinnostunut jopa perheenperustamismielessä kun tuollaisia kyselee. Jos siis on vapaa. Jututapa lisää.
Se että on muisti mennyt ei tarkoita että olisi sammunut kesken kaiken.
Mua kiinnostaa minne se mies oli matkalla, kun törmäsitte ohimennen?