Lue keskustelun säännöt.
Onko Junes Lokka suomipoika?
Kommentit (6)
[quote author="Vierailija" time="03.10.2015 klo 15:23"]Suomipoika on se, jolla on verisiteet Suomen heimoon. Maahanmuuttaja ei milloinkaan voi olla suomipoika, ainoastaan Suomen kansalainen. Yhtä järjetöntä olisi väittää, että jos suomipoika muuttaa Somaliaan ja asuu siellä parikymmentä vuotta, niin hänestä tulee somali.
[/quote]
Onko duunissa? Onko käynyt armeijan?
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ei ole duunissa ja ei ole käynyt armeijaa.
Hän on itse netissä monessakin paikassa asiasta kertonut, en puhelimella jaksa etsiä linkkejä, mutta on ns. yleistä tietoa.
Suomipoika on se, jolla on verisiteet Suomen heimoon. Maahanmuuttaja ei milloinkaan voi olla suomipoika, ainoastaan Suomen kansalainen. Yhtä järjetöntä olisi väittää, että jos suomipoika muuttaa Somaliaan ja asuu siellä parikymmentä vuotta, niin hänestä tulee somali.