Sähköiskun tunne ennen nukahtamista
Onko muilla koskaan ennen nukahtamista ollut sellaista että tuntuu niin kuin sähköiskumainen aalto menisi koko kropan läpi? Joskus on ollut myös säpsähtelyä mutta tämä tunne oli erilainen. Tuntui myös sydämen kohdalla. Onko muilla ollut vastaavaa?
Kommentit (24)
Sähköallergian oireita. Vähintä mitä voit tehdä, on tarkastaa, että ovatko töpselit oikein päin pistorasioissa.
Ette oo tällä planeetalla enää kauaa. Tää liittyy siihen.
Ehkä kannattaisi maadottaa itsensä patteriverkostoon isovarpaasta kuparijohdolla.
[quote author="Vierailija" time="18.09.2015 klo 21:05"]Sitä ne ssri-lääkkeet teettää.
[/quote]
Aikanaan söin cipralexia ja alun sivuvaikutuksia oli nuo nukahtamissätkyt. Jokusen kerran tuntui myös siltä kuin joku olisi lyönyt korvalliselle. Inhottavaa.
En syö lääkkeitä. Mitä kehot irtautuvat toisistaan? Mikäs tuo planeettajuttu on? :D
[quote author="Vierailija" time="19.09.2015 klo 07:44"]
En syö lääkkeitä. Mitä kehot irtautuvat toisistaan? Mikäs tuo planeettajuttu on? :D
[/quote]
Kun ihminen kuolee, se lähtee kävelemään. Sama mekanismi on mahdollista toteuttaa unen kautta jos jaksaa panostaa irtautumisprosessiin. Unen rajalla siirrytään eksoottisempiin tiloihin, joten äänien kuuleminen ja erilaiset tuntoaistimukset ovat tyypillisiä.
Mullaki tulee monesti, inhottava tunne, tuntuu että sydän jysähtäis
[quote author="Vierailija" time="18.09.2015 klo 12:02"]
Sähköallergian oireita. Vähintä mitä voit tehdä, on tarkastaa, että ovatko töpselit oikein päin pistorasioissa.
[/quote]
Oikein päin? Mitä häh.
Tään palstan kysymyksiin löytyisi ihan sekunnissa vastaus netistä eikä tarvitsisi kokeilla töpseleitä nurinperin pistorasiaankaan, kun menisi heti uskottavan lähteen luokse.
Ihan normaalia.