Auttakaa, aamulla työhaastattelu
Jännittää kauheasti ja yritän palautella mieleeni ruotsia, jos ruotsiksi vaikka haastatellaan. Pelkään, että en osaa edes englantia, vaikka oikeasti puhun sitä sujuvasti. Varmaan olen valinnut väärät vaatteet ja näytän epäedustavalta tai housut ratkeaa tai jotain kauheaa tapahtuu. Tai on liian kuuma ja naamani hikoilee. Apua!
Kommentit (14)
Olen selvänäkijä ja kerron että sinulta tulee pillupieru kun istut tuoliin ja alat sössöttämään.
Venytä anaalireikäsi äärimmilleen yön ajaksi vaikka hiuslakkapullolla. Haastattelussa voit sitten helposti paskoa housuun.
Sinä tiedät olevasi hyvä, olethan tullut jo valituksi haastatteluun. Nyt hengität syvään monta kertaa ja rauhoitat mielesi. Koita olla vain oma itses, ei tarvii esittää mitään roolia! Hyvin se mennöö!
Kannattaa jättää menemättä koska se törähdys sieltä limalompakosta jättää tuoliin hajut vuosiksi ja sinusta tulee sen firman inside vitsi, ja kahvihuoneen seinälle pääsee naamakuvasi turvakamerasta. t vahtimestari
Sinä olet loistava! Nyt itsekritiikki romukoppaan. Nuku ⌒.⌒
En osaa päättää huvittaako vai ällöttääkö tuo limalompakko. :D
Mulla on sellainen hytinä, että menee loistavasti! Olet vähän hermona, mutta huomaat ihmetteleväsi kuka sun suulla puhuu niin viisaita. Ja useammalla kielellä. Joten anna palaa! Hyvältä näyttää.
Olen itse haastatellut lukemattomia henkilöitä ja voin vakuuttaa, että hikiset kasvot eivät vaikuta suuntaan jos toiseen. Ja jos kieli alkaa takellella, voit aivan hyvin naurahtaa, että jännitys saa sanat sekaisin. Jokainen haastattelija on itse istunut haastateltavana ja jokaista, joka oikeasti haluaa kyseessä olevan työpaikan, jännittää. Muista pitää katsekontakti, puhelin kiinni ja hyvä ryhti. Vaatteet eivät saa olla liian paljastavat. Ja hymyile, kun siihen on tilaisuus. Onnea haastatteluun.
En koskaan selviäisi työhaastattelusta...
[quote author="Vierailija" time="19.08.2015 klo 02:33"]Kannattaa jättää menemättä koska se törähdys sieltä limalompakosta jättää tuoliin hajut vuosiksi ja sinusta tulee sen firman inside vitsi, ja kahvihuoneen seinälle pääsee naamakuvasi turvakamerasta. t vahtimestari
[/quote]
Alexanderko siellä hakemassa kokoomukselle sihteeritärtä?
"Mmmmm, hmmm, joo, muuten hyvä, mutta sillä oli hikinen naama. Ei käy!"