Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi vain paino nousee vaikka urheilen!!!!

Vierailija
29.09.2006 |

Mä vaivun kohta täyteen epätoivoon!! Olen kuntoilut nyt kaksi viikkoa joka päivä 5 km sauvakävelyä. Kävelen reippaasti ja hiki tulee, mutta silti paino senkun nousee!!! ARGH. En ole syönyt mitenkään erityisesen paljon, ehkä jopa hieman vähemmän kuin ennen. Mistä tämä voi johtua. Täytyykö alkaa nälkälakkoon, että saan nämä hirveet makkarat pois! Periaatteessa päätin, että en enää laihduta koska paino menee laihdutuskuurin jälkeen kuitenkin lopulta suuremmaksi kuin mistä aloitin. Nyt koitan elämän tapa muutosta, mutta ainakin tällä tavalla paino vain nousee.. Kannattako siis muuttua takaisin sohvaperunaksi!??

t. todella turhautunut

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
29.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

" laihdut" - eli mitat pienenevät. Rasva palaa ja lihakset tulevat tilalle. Lihasmassa painaa enemmän kun rasva...

Jos vaan jaksat jatkaa, niin varmastikin painokin laskee! 2 viikkoa ei ole vielä kovinkaan paljon.



Vierailija
2/4 |
29.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Urheilu kasvattaa lihaksia, ja paitsi lihas itsessään painaa niin se myös sitoo nestettä enemmän. Urheilu " kerää nestettä" lihaksiin hetkellisesti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
29.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä täytyy vielä sanoa, että tosi turhauttavaa on tuntea itsensä entistä kömpelömmäksi ja läskimmäksi!! Täytyy koittaa jaksaa jatkaa ja toivoa, että kohta käyrä jo kääntyisi parempaan päin!!

Vierailija
4/4 |
29.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

saman verran viikkoja takana ja ei mitään muutosta...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi yhdeksän