Mitä suunnitelmia tälle päivälle?
Itse lähden kohta juoksulenkille, 10km, sitten kotiin suihkuun ja katotaan miehen kanssa Tähtiin kirjoitettu virhe. Illalla töihin.
Kommentit (23)
Iltavuoroon ois meno, aamulla kävin kaupassa, imuroin ja tein ruokaa, loppuajan vötkyön ennen töihin lähtöä.
Kotona vaan. En oikeen pysty vielä kävelemään, ampumahaavan takia. Voisin itsekin katsoa tfios.
Tänään vaan nautin kahvista, selailen nettiä ja nukun. Yöllä sitten töihin.
Vauvan kanssa kotona. Mies krapulassa.
Haetaan kohta miehen kanssa kahvit ja mennään shoppailemaan. Ostin tosin eilen ihanat adidaksen kengät :P saa nähä mitä tänään.
Sairastan vuoteessa. Kissa makaa jalkojen välissä ja mies olkkarissa pelaa pleikkarilla. Kurkku kamalan kipeä
Harrastan vähän jumppaa tässä kotona, syön jotain, ja käyn sitten kattomassa musiikkiesitystä (/esityksiä), mies tulee ehkä mukaan.
Tulin just tennisharkoista, nyt istun sohvalla vartin päästä alkaa futisharkat. Sit vielä lenkille ja suihkuun.
Nyt aamukahvilla, iltapäivällä ratsastustunnille ja illalla kaverin synttäreille.
Brunssille ystävien kanssa, ja myöhemmin päivällä jatkuvat H2Ö-festarit. Siellä sitten katsotaan (toivottavasti) hyviä keikkoja.
Just tulin lentokoneesta. Ihana olla taas Suomessa!♥ viikon päästä taas lähden..
Pesen kohta käteni , ja sit vaimon kanssa sänkyyn rentoutumaan.
Olin just miehen tytön kanssa pelaamassa futista. Pitää vähän treenailla kun peli ens viikolla.
Syötiin hidas ja maukas aamupala juuri miehen kanssa. Hän lähtee kohta töihin ja minä siivoan vähän. Myöhemmin menen kauppaan hakemaan muutamia puuttuvia ruokatarvikkeita sekä pesuaineita ja muuttolaatikoita. Sitten alan pakkailemaan vähemmän käytettyjä tavaroita valmiiksi. Muutto parin viikon päästä.
Lähdetään tästä miehen kanssa kauppaan. Tehdään ruokaa ja syödään, ehkä otetaan torkut, käydään varmaan kävelyllä tai kaupungilla. Illalla johonkin kuuntelemaan livemusaa. Lapset on isovanhempien kanssa mökillä.
Vierailija kirjoitti:
Vauvan kanssa kotona. Mies krapulassa.
Milloin mies herää?
Vierailija kirjoitti:
Pesen kohta käteni , ja sit vaimon kanssa sänkyyn rentoutumaan.
Mikä kädelle tuli?
Kaupassa pitäisi käydä. Ehtii tosin huomennakin.
Kohta otetaan aamupalaa sit lenkille ja jotain kirjaa voisi lukea. Sitten ruuan laitto ja illemmalla kävästään avopuolison kaverin 20-vuotissynttäreillä, mutta tuskin jaksan olla kauaa kun siellä kaikki on vielä niin teinejä sekä normikäytökseltään, että alkoholinkulutustavoiltaan, että en vuotta nuorempana oikein tunne kuuluvani joukkoon kun ri semmoinen kännissä örvellys kovin kiinnosta.