Uskovaiset eivät huolehdi lapsistaan, koska "jumala pitää kuitenkin huolen"
Eli uskovaisten perhe on vaarallinen kasvuympäristö lapsille. Uskovaisten vanhemmuus kiellettävä!
Mielummin sateenkaariperheisiin lapsia lisää, koska heille ei ainakaan tule vahinkolapsia (=lapset aina toivottuja) ja toivotuista lapsista pidetään hyvää huolta. Uskovaiset ne vaan tehtailevat hukkuneiden tilalle uusia tenavia, ei tunnu missään.
T: hetero-ateisti
Kommentit (6)
Voin kuule sulle kertoa, että äitini ( tosi uskovainen) joka oli yh kasvatti minut, kaksi iso velejäni ja iso siskoni hyvin ja kyllä huolehti meistä! Ei jättänyt meitä nk. "Herran haltuun". Idiotismia sellainen olisi.... Itse en usko jumalaan enkä kirkossa käy, paitsi kaikissa pakollisissa toimituksissa (hautajaiset, häät yms...). Naapurissani asuu uskovaisia ja he ovat tätä tyyppiä että eivät lapsiensa perään katso.
Puhuitko rauhanuskontolaisista? Pitää paikkansa, tosin se on yhteiskunta joka pitää kuitenkin huolen. Lapset aamulla seitsemältä päiväkotiin jotta vanhemmat pääsevät lepäämään ja iskä astuttamaan taas kaikki vaimonsa tiineiksi.
[quote author="Vierailija" time="22.07.2015 klo 12:59"]
Ap hutkii olkiukkoa.
[/quote]
Ihankos totta! Silti paremmat argumentit kuin tasa-arvoa vastustavilla.
Niin, luulevaisten jälkiehkäisy. "jumala hoitaa"