Petin miestä ja sain anteeksi mutta mies vaatii
Nyt kaikkea. Ihsn kuin oisin joku palvelija. Se ei tee enää mitään kotitöitä. No lasten kanssa leikkii. Ja seksiäkin vaatii päivittäin tai alkaa vinkua että annoithan sille toiselleki?!? Mitä mun pitäs tehä?
Kommentit (18)
Kuulostaa tutulta. Vaikea tilanne. meillä meni juuri noin, mies vaati kaikkea ja seksiä koko ajan.. Alkoi myös itse pettämään ja sanoi: "Sähän teit itsekkin nii , mä teen nyt." Ja tota jatkui vaikka kuinka kauan. Joka väliin muistutteli minun virheestäni eikä edes yrittänyt päästä asian yli ja silti halusi olla yhdessä. Loppui kun erottiin.
Vakavan keskustelun paikka. Joko annetaan anteeksi ihan oikeasti, tai sitten erotaan.
Mitkä asiat teillä johti pettämiseen?
Mies ei ole päässyt asiasta yli ja tuskinpa pääseekään kun sinäkin olet noin kyllästyneen kuuloinen. Teillä olisi molemmilla paljon työtä pettämisesi kanssa ja helppoa se ei ole. Sinä olet valitettavasti tässä se tarinan konna, älä syytä miestäsi jos tämä ei sinua ymmärrä ja toimii nyt näin miten toimii. Minkälaisen tunnelman odotit kotona olevan tempauksesi jälkeen? Odotitko kaiken olevan anteeksi annettu parilla keskustelulla ja itkulla? Ja niiden jälkeen homma luistaa niin kuin ennenkin, mies hymyilee ja palvoo maata allasi ja sinä olet taas niin rakastunut mieheesi?
Menisitkö muuten uudestaan pettämään jos saisit valita ja mahdollisuus olisi?
Ap, kerropa kaikille mehukkaat yksityiskohdat! Miten päädyit tuohon pettämiseen ja miten se tuli ilmi miehellesi?
Petetyllä kestää noin puoli vuotta suruaika ja toiset puoli vuotta ymmärtää että sama ei toistu.
[quote author="Vierailija" time="18.07.2015 klo 10:54"]Petetyllä kestää noin puoli vuotta suruaika ja toiset puoli vuotta ymmärtää että sama ei toistu.
[/quote]
Vahvistan tämän. Sama aika kesti minulla.
Mutta mikä siinä on että pitää pettää?
[quote author="Vierailija" time="18.07.2015 klo 09:14"]
Nyt kaikkea. Ihsn kuin oisin joku palvelija. Se ei tee enää mitään kotitöitä. No lasten kanssa leikkii. Ja seksiäkin vaatii päivittäin tai alkaa vinkua että annoithan sille toiselleki?!? Mitä mun pitäs tehä?
[/quote]
Ei luota huoraan ja laittaa huoran vähän hyvittelemään. Parempi olisi lopettaa suhde niin huora saisi vapaasti toteuttaa mielihalujaan, ei tarvitsisi pettää kenenkään luottamusta. Itse pistin huoran pihalle ensimmäisestä kerrasta, se on luonnekysymys-tuo huoraaminen. Nyt on rehellinen nainen talossa ja ollaan sovittu, että jos ei suhde kiinnosta ja muita pitää päästä kokeilemaan niin se on ero ensin.
Miksi ap haluat jatkaa miehesi kanssa? Eihän teillä voi asiat olla kunnossa kun lähdet levittelemään jalkojasi joka jampan edessä. Miten olet hyvitellyt miehellesi tekosi?
Minun mieheni petti minua, joten ymmärrän kyllä tavallaan miksi omasi on tuollainen. Hän haluaa nähdä, oletkl tosissasi hänen kanssaan, kadutko aidosti. Koska todennäköisesri sinäkin olet sanonut hänelle, että teet kaikkesi, saadaksesi suhteen taas kuntoon eikö vain?
Ehkä miehesi hieman liitoittelee, tarkoitan siis sitä, että vihainen saa olla, mutta tuollainen pikkulapseksi taantuminenkaan ei asiaa auta. Menkää terapiaan, suosittelen.
Itse huomaan, että heti jos miehelleni ei jokin asia sovi kun minulle juuri nyt, tulee heti sellainen fiilis, että eipä tuo nyt taidakaan olla tosissaan enää, vaikka muuta väittää. Vaikka eihän se nyt niin mene, sitä vaan pelkää niin paljon....joten koitappa jutella sille miehelles!
Sinä pilasit suhteen lopullisesti, et pysty enää tuosta rakentamaan sitä takaisin. Seuraavalla kerralla kannattaa miettiä kahteen kertaan ja jos on pakko saada vierasta niin erota suosiolla ennen kuin menee vieraaseen sänkyyn piehtaroimaan.
[quote author="Vierailija" time="18.07.2015 klo 09:14"]Nyt kaikkea. Ihsn kuin oisin joku palvelija. Se ei tee enää mitään kotitöitä. No lasten kanssa leikkii. Ja seksiäkin vaatii päivittäin tai alkaa vinkua että annoithan sille toiselleki?!? Mitä mun pitäs tehä?
[/quote]
No kai sä ny omal miehelleki annat osansa jos muilleki prehjuus horo jaat :'D mikä vitsi sä oikee oot?
Kerro vaikka totuus, että kuten vanhan elokuvan nimi ***TAT DONKKAA TYKIMMIN :D ! Petit vain sen takia että ukkosi lyhyt ja ohut katkarapu ei enää sytyttänyt / tyydyttänyt sinua vaan halusit saada kunnon pitkää , käyrää ja suonikohjuista tummaa pamppua kuumien pierujen mustuttamaan väljään pilluusi !
Toivottavasti miehesi jättää sinut, sika!
Kannattaako tunnustaa, kun pettää....
Teidän pitää vielä työstää asiaa. Miehesi ei ole päässyt yli, ei lähellekään. Parisuhdeterapiaa?