Harrastamme ystäväni kanssa seksiä
Koska se on meidän välillä jostain syystä todella hyvää. Toki nautimme muidenkin kanssa, mutta emme samalla tavalla. Meillä ei ole romanttisia ajatuksia, olemme toistemme parhaat ystävät. Käyttäydymme ulospäin normaalisti. Juttelemme kaikesta vapaasti toisillemme ja puimme toistemme rakkausmurheita yhdessä. Kahdestaan jäädessämme harrastamme seksiä ja jatkamme kuulumisten vaihtoa. Olemme tehneet tätä noin 10 vuotta, välillä olimme pari vuotta "tauolla" kun toisella meistä alkoi uusi parisuhde. Yhteiset ystävämme tietävät meidän menneisyyden, muttei sitä että jatkamme vieläkin. Emme vain pysty lopettaa. Ehkä se vain se hyvänolon tunne. Mitä ajattelisitte tällaisesta?
Kommentit (22)
Oletko varma, ettei ystäväsikään ajattele sinusta mitään romanttista? Suuteletteko/hellittelettekö muuten, vai jyystättekö vaan? Oletteko siis joskus seurustelleet, vai miten päädyitte sänkyyn ekan kerran?
Joskus kymmenen vuotta sitten meillä oli jotain kipinää välillä, mutta se kuoli alkuunsa. Aluksi meillä oli hankalammat välit, kaikesta onneksi selvittiin ja ystävyys säilyi. Nykyään se näyttää molemmille olevan ok näin. Meillä on niin erilaiset elämät ettemme edes sen vuoksi voisi olla yhdessä. Todella hankalaa se ainakin olisi. Näämme harvakseltaan, koska välimatka on melko pitkä. Ja outoahan se olisi koska niitä romanttisia tunteita ei ole välillämme. Ystäväni seurustelee vakavasti toisen kanssa ja heillä menee hyvin. Tämä tekee tilanteesta tuomittava ja olemmekin lopettaneet kaiken aina hetkellisesti. Suutelemme seksiä harrastaessa, emme muulloin. Kaverillista välittämistä osoitamme muutenkin.
Oletteko siis samaa vai eri sukupuolta?
[quote author="Vierailija" time="15.07.2015 klo 00:55"]Joskus kymmenen vuotta sitten meillä oli jotain kipinää välillä, mutta se kuoli alkuunsa. Aluksi meillä oli hankalammat välit, kaikesta onneksi selvittiin ja ystävyys säilyi. Nykyään se näyttää molemmille olevan ok näin. Meillä on niin erilaiset elämät ettemme edes sen vuoksi voisi olla yhdessä. Todella hankalaa se ainakin olisi. Näämme harvakseltaan, koska välimatka on melko pitkä. Ja outoahan se olisi koska niitä romanttisia tunteita ei ole välillämme. Ystäväni seurustelee vakavasti toisen kanssa ja heillä menee hyvin. Tämä tekee tilanteesta tuomittava ja olemmekin lopettaneet kaiken aina hetkellisesti. Suutelemme seksiä harrastaessa, emme muulloin. Kaverillista välittämistä osoitamme muutenkin.
[/quote]
Äskeinen siis ap.
Olemme molemmat 25-30-vuotiaita ja naisia kyllä olemme, emme kuitenkaan lesboja.
Eli ystäväsi on parisuhteessa miehen kanssa? Kumpi tekee aloitteen? Teettekö "seksitreffejä", eli ihan varta vasten tapaatte seksin vuoksi, vai käykö siinä niin että himot ottaa vallan tavatessanne? Onko edes mitään himoja, vai onko se enemmänkin vaan tapa? Kuinka usein näette, harrastatteko seksiä jokaisella tapaamisella?
Harrastaa seksiä naisen kanssa säännöllisesti. Pitää siitä kovasti. Ei ole lesbo... Naamapalmu.
[quote author="Vierailija" time="15.07.2015 klo 01:04"]Harrastaa seksiä naisen kanssa säännöllisesti. Pitää siitä kovasti. Ei ole lesbo... Naamapalmu.
[/quote]
Ootko kuullut sellasesta, kun BI?
Hyvä, että teillä onnistuu. Harrastin myös ystäväni kanssa seksiä, mutta meillä meni ystävyyssuhde ns. pilalle kun mies alkoi mustasukkaiseksi muista miespuolisista kavereistani, joiden kanssa ei edes ollut mitään ystävyyttä kummempaa.
[quote author="Vierailija" time="15.07.2015 klo 01:01"]Eli ystäväsi on parisuhteessa miehen kanssa? Kumpi tekee aloitteen? Teettekö "seksitreffejä", eli ihan varta vasten tapaatte seksin vuoksi, vai käykö siinä niin että himot ottaa vallan tavatessanne? Onko edes mitään himoja, vai onko se enemmänkin vaan tapa? Kuinka usein näette, harrastatteko seksiä jokaisella tapaamisella?
[/quote]
Ystäväni seurustelee miehen kanssa. Emme sovi mitään seksitreffejä, me vain "päädymme" samaan punkkaan. Eikä se mitenkään yllätyksenä tule kummallekaan. Ja himoa on tottakai, tuskin muuten mitään tapahtuisikaan. Emme harrasta aina, vain ainoastaan kahdestaan ollessamme. Usein on yhteisiä ystäviä samassa seurassa.
[quote author="Vierailija" time="15.07.2015 klo 01:05"][quote author="Vierailija" time="15.07.2015 klo 01:04"]Harrastaa seksiä naisen kanssa säännöllisesti. Pitää siitä kovasti. Ei ole lesbo... Naamapalmu.
[/quote]
Ootko kuullut sellasesta, kun BI?
[/quote]
Tähän olinkin vastaamassa, että molempiin suuntiin olemme molemmat kallellaan. Seksi on vaan naisen kanssa parempaa.
[quote author="Vierailija" time="15.07.2015 klo 01:05"]
[quote author="Vierailija" time="15.07.2015 klo 01:04"]Harrastaa seksiä naisen kanssa säännöllisesti. Pitää siitä kovasti. Ei ole lesbo... Naamapalmu. [/quote] Ootko kuullut sellasesta, kun BI?
[/quote]
BI ja lesbo eivät poissulje toisiaan. Kaikki naispuoliset BIt ovat lesboja mutta kaikki lesbot eivät ole BItä.
[quote author="Vierailija" time="15.07.2015 klo 01:13"][quote author="Vierailija" time="15.07.2015 klo 01:05"]
[quote author="Vierailija" time="15.07.2015 klo 01:04"]Harrastaa seksiä naisen kanssa säännöllisesti. Pitää siitä kovasti. Ei ole lesbo... Naamapalmu. [/quote] Ootko kuullut sellasesta, kun BI?
[/quote]
BI ja lesbo eivät poissulje toisiaan. Kaikki naispuoliset BIt ovat lesboja mutta kaikki lesbot eivät ole BItä.
[/quote]
Ja sun pointti oli tossa pilkun nussimisessa?
[quote author="Vierailija" time="15.07.2015 klo 01:19"]miltä pillu tuntuu
[/quote]
Varmaan aika hyvälle, jos ei irti kerta pääse.
Porkkana :D