Mikä saisi sinut kateelliseksi? Miksi?
Suhteessa ystävääsi?
Eikä nyt riitä vastaukseksi: ei mikään.
Kommentit (9)
Tällainen ketju oli jo aloitettu. Miksi kilpaileva ketju? Olen kateellinen, jos tämä menestyy paremmin kuin omani.
t. edellisen aloittaja ;)
Seurustelukumppani, koska en saa itse koskaan sellaista
Ai, joku toinenkin siis samalla asialla liikkeellä? :D
En huomannutkaan. En usko, että Suomalaiset tunnustaa kateuttaan koskaan edes anonyymina, vaikka Suomalaiset ovatkin äärimmäisen kadetta porukkaa ja aivan ihme asioissa vielä. =o
ap
Kadehdin ystäviäni, joilla on vanhemmat elossa. Siis jos nämä vanhemmat sattuvat vielä olemaan mukavia. Omani kuolivat melko nuorina. Mutta ei kateuteni ole sellaista, että toivoisin jollekin muulle huonoa.
Jos ystävä voittaisi lotossa 99 miljoonaa.
Kadehdin kaikkia, joilla on taloyhtiön isot remontit jo tehty ja muutenkin koti on kuosissaan.
Terveisin eräs, jonka kotiin on tulossa putki-, keittiö- ja pintaremontti. Nyt meneillään tapettien repiminen ja kaiken tavaran läpikäynti, sillä kohta on edessä muutto väliaikaiseen kotiin.
Piirustustaito. Mulla on halu piirtää, mutta taito puuttuu.
Jos mies, johon olisin ihastunut, olisikin ihastunut kaveriini. Se olis kamalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Kukaan ei olisi koskaan kade mistään? ;)) Epäilen. Kuka uskaltaa tunnustaa?
Itse voisin olla vihreänä aidosti rakastavasta ja toimivasta parisuhteesta. En silti koe kateuden olevan pahansuopaa vaan sellainen asia mikä ei ole itseltäni pois jos se on toisella, mutta mieluusti sellaisen itsellenikin soisin. :)