Helena Petäjistön kampaus
Mitä ajatuksia herättää. On siis ranskassa kirjeenvaihtajana mm MTV3 uutisissa kuten nyt.
Kommentit (29)
Petäistö on nimi. Kampaus on ruma, kun otsis peittää puoli naamaa.
[quote author="Vierailija" time="07.07.2015 klo 22:05"]
Petäistö on nimi. Kampaus on ruma, kun otsis peittää puoli naamaa.
[/quote]
Syystä.
Ei se nyt varsinaisesti ruma ole, eikä erityisen viehättäväkään, mutta uniikki ja hänelle ominainen. Jos tykkää itse, niin mikäs siinä. Tosin olen jo viimeiset 15 vuotta pohtinut, että mitä sen otsatukan alla oikein on.
Näyttäisi siltä kuin sillä olisi mennyt pieleen joku kauneusleikkaus...nyt on hiukan korjattu jo silmiä. Että kai ihan syystä on hiukset silmillä. Kaikkea hyvää hänelle ja voimia :)
Jaa-a... Vanheneva ja leikelty nainen. Hän on ihan tyylikäs ja varmaan maailmaa nähnyt nainen.
[quote author="Vierailija" time="07.07.2015 klo 22:07"]
Sen on pakko olla peruukki.
[/quote]
Se peittää överiksi menneen otsankohotuksen, jonka ansiosta Hellun kulmakarvat on jo niskassa :D
Olen arvellut hänelle tehdyn ns. ranskalaisen kasvojen kohotuksen.Jossa kohotetaan vain otsanahkaa ylös.
Kulmakarvat ovat jossakin korkealla otsatukan alla.Näin kerran eräässä tilaisuudessa ihan mukavalta tuntui.
Noh... Kyllä hän tyylikkäämpi on, kuin kulahtaneissa pierulegginseissä ja nansoteltassa haahuileva pystytukkainen ja muutenkin laittamaton av-mamma.
[quote author="Vierailija" time="07.07.2015 klo 23:09"][quote author="Vierailija" time="07.07.2015 klo 22:07"]
Sen on pakko olla peruukki.
[/quote]
Se peittää överiksi menneen otsankohotuksen, jonka ansiosta Hellun kulmakarvat on jo niskassa :D
[/quote]
Jep, näin minäkin arvelen.
Täyttää kohta 65 vuotta mutta jaksaa vaan painaa töitä.
Ja aina korkeakauluksisia paitoja.
http://www.kp24.fi/data/attachments/31530af8-1139-4765-a7f4-2c5f2244f0de_mmsPICTURE00.jpg Tuossa näkyy kulmakarvojen sijainti.
On hirveä.