Paljon teil menee ulos ottoo?
Kommentit (17)
Eipä mene mitään. Osaan hoitaa raha-asiani.
Pari Ottoo lähtee ulos päivittäin.
Ei mitään vielä, olen ollut töissä syyskuusta asti, mutta vouti ei ole sitä hoksannut :)
Lähimmälle ulkona sijaitsevalle Otto-maatille on puolisen kilometriä. Harvemmin tulee otolla käytyä, kortilla maksan yleensä.
Voisit saada paremman työpaikan, jos opettelesit äidinkielesi. Riittäsi rahatkin laskuihin.vai oletk maahanmuuttaja? Silloin tekstisi on ymmärrettävää
0 euroa.6779
900€/kk. Viel pari vuotta tätä lystiä kestettävänä.
400e/kk. Ei paljoa ottaen huomioon palkan. Kannatti käydä sopimassa summa.
Stiidu tsöögää döses manen fööget.
Ei yhtään, mutta eipä ole palkkaa eikä työpaikkaakaan.
Hei camooon! ei tiätty latin latii!
[quote author="Vierailija" time="27.06.2015 klo 22:00"]
No 0-euroa. Maksan laskuni ajallaan ja olen vaikka syömättä, jos niikseen tulisi. En ymmärrä kun eletään yli varojen ja tilaillaan vaan osamaksulla tavaraa.
[/quote]
Kun olet niin fiksu ihminen, kerrohan miksi tuossa nollan ja euron välissä on viiva.
[quote author="Vierailija" time="27.06.2015 klo 22:00"]No 0-euroa. Maksan laskuni ajallaan ja olen vaikka syömättä, jos niikseen tulisi. En ymmärrä kun eletään yli varojen ja tilaillaan vaan osamaksulla tavaraa.
[/quote]
Ja ihan varta vasten tulit tänne leuhkimaan.
[quote author="Vierailija" time="27.06.2015 klo 22:33"]Velkajärjestely, 140e/kk.
[/quote]
Kuinka pitkän aikaa olet maksanut/joudut vielä maksamaan? Jos saa kysellä :)
No 0-euroa. Maksan laskuni ajallaan ja olen vaikka syömättä, jos niikseen tulisi. En ymmärrä kun eletään yli varojen ja tilaillaan vaan osamaksulla tavaraa.