Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kokemuksia työskentelystä SEURESSA?

Vierailija
15.08.2008 |

Mitä olette tykänneet, ongelmat, hyvät puolet jne.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
15.08.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oon tehnyt hoitajan keikkaa mm. päiväkodeissa tavallisissa ja erityisryhmissä, ohjaajana puistossa, palvelutaloissa, kotihoidossa ja sairaaloissa.



Mulle keikkailu on paras vaihtoehto, voi itse päättää milloin tekee töitä ja milloin pitää vapaata. Meillä on oieni lapsi ja miehellä kolmivuorotyö.



Palkka on tosi hyvä, jos tekee töitä esim. 5 pv viikossa kuukauden ajan niin palkkaa on n.400 e parempi kuin samasta työstä olisi, jos sen tekisi vakituisena. Elikkä kun esim. päiväkodissa hoitajan palkka on n. 1600, käteen jää n. 1100 e. Keikkaa tehdessä palkasta jää käteen n.1500 e.



Huonoja puolia ei ole juurikaan, viihtyminen työssä riippuu pitkälti omasta asenteesta. Monissa paikoissa tosin henkilökunta kohtelee sijaista ikävästi ja laittaa tekemään kaikki "paskahommat". Sen kestää kun tietää että ei ole mikään pakko mennä samaan työpaikkaan uudelleen.

Vierailija
2/2 |
11.01.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Palkka maksetaan miten sattuu

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme neljä