Lue keskustelun säännöt.
Kuinka paljon 7-8v katsoo telkkaria per pv, rehellisesti
03.06.2015 |
Meillä 7-8 v lapsi vaatii sitä enemmänntelkkarin katsomista, mitä enemmän saa katsoa. Jos antaa pikkusormen, jne....
On saanut katsoa aamulla n. 40min, päivällä emme ole antanut katsoa kuin harvoin, mutta vinkuu ja mankuu telkkarin perään nykyisin iltapäivisin. Joskus olen antanut katsoa, mutta sitten haluaa katsoa joka päivä, jos joskus antaa. Olen miettinyt, pitääkö kieltää kokonaan telkkarin katselu. Pelottaa vaan, kun kaikissa tutkimuksissa varoitellaan telkkarin liiallisesta katsomisesta.
Kommentit (2)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
8v ei nykyään paljon telkkaa katsele, sai joululahjaksi tabletin ja katselee sieltä minegraft-videoita vaikka 10 tuntia päivässä ellei kielletä.
Harrastaa kyllä futista 4-5krt viikossa ja siihen päälle pelit, mutta vapaa-ajan istuisi tabletti kourassa vaikka koko päivän.