Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Virtsaa ämpäriin, tienaa 250e/tunti!

Vierailija
03.06.2015 |

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015060219794845_uu.shtml

 

Jokin nyt ei mene mun maalaisjärjen mukaan oikein. 500 euron korvaus siitä, että pääsee tapaamaan linnavenkulaa erillisessä perhetilassa, ja kehtaa vielä valittaa? Lisäksi normaali ihminen kestää kusihätääkin kaksi tuntia. Mutta kivahan se on ilmaista fyrkkaa nostella. Puhumattaakaan paljonko tuo rikollinen on maksanut muutenkin jo yhteiskunnalle, päälle tulee vielä tämän tapauksen käsittelyyn uponneet rahat.

Onneksi valtiolla on sitä ylimääräistä rahaa?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
03.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uskomatonta!

Vierailija
2/5 |
03.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Säästötalkoot tulisi aloittaa juuri tälläisista naurettavuuksista. Rikollinen joka istuu linnassa, ansaitsee vielä erityiskohtelua? Siis perhetapaamiset, opiskelu, ilmainen terveydenhoito hammaslääkäreineen, ilmainen majoitus ja ruokailu. Samaan aikaan vanhuksille ei riitä puhtaita vaippoja ja niiden vaihtajia.

Vanhukset vankilaan ja vangit vanhankoteihin? Olisi aika paljon reilumpaa =)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
03.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei mene jakeluun, ei. Vessaan ei päässyt ennen tapaamista? Kuinka esimerkiksi kaupan kassat pärjää jopa kolme tuntia ilman vessaan pääsyä?

Vierailija
4/5 |
03.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Perhetapaamiset voisi lopettaa. Pääsee  sitä rikollis-reiskaa tapaamaan muutenkin.

Vierailija
5/5 |
03.06.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuntuu uskomattomalta, kieltämättä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän neljä