Ei veroja enää Suomeen
Nyt rupean tilaamaan kaiken ulkomailta. Meillä ei syödä karkkia, ei makseta sokeriveroa. Jos syödään, niitä ostetaan jemmaan lomareissuilta jne.
Kyllä nyt alko niin vituttamaan tämä valtio, rikkaille kaikki ja köyhille ei mitään. Jos omia ei tueta, en minäkään tue tätä valtiota.
Autoa ei osteta, kuljetaan pyöräillen ja kävellen niinkun tähänkin asti.
.
Mistä vielä voisi säästää? Ruoka tietty pakollista täältä, sen vielä kestän.
.
Ja alkakaahan miinustaa!
Kommentit (13)
röökaaminen ja karkinsyönti tulee kalliiks
Nyt Suomi juuri tarvitsee niitä teijän verorahoja. Jotkut on sit kyl hölmöjä.
[quote author="Vierailija" time="29.05.2015 klo 11:14"]Nyt Suomi juuri tarvitsee niitä teijän verorahoja. Jotkut on sit kyl hölmöjä.
[/quote]
Ja opiskelijat tarvitsevat opintotukiaan. Ymmärrät kai?
Pidätkö ap uuden hallituksen ajamista muutoksista? Oikea suunta?
Tottahan on, että moni varakkaampi on jo esim paennut Portugaliin Suomen perintöverotusta. Perintövero pois? Vähän arvostusta heille, jotka siirtävät varallisuutta sukupolvelta toiselle, eivätkä itse ahnaasti kuluta kaikkea eläissään? Toivottavasti rahat palaavat Suomeen ja niillä luodaan uusia työpaikkoja tuleville sukupolville.
Voisi itku tulla jos Suomeen säädettäisiin Portugalin verot, hinnat ja palkat.
Käy töissä suomessa ja tilaa kaiken ulkomailta. Ihan normaalia. Sieltä ostetaan mistä saa halvimmalla.
kyllä niitä veroja joutuu useimmissa maissa maksamaan
[quote author="Vierailija" time="29.05.2015 klo 11:26"]
Käy töissä suomessa ja tilaa kaiken ulkomailta. Ihan normaalia. Sieltä ostetaan mistä saa halvimmalla.
[/quote]
Jep, siten markkinatalous toimii ja ylihintaa kiskovat joutuvat sopeutumaan tai putoavat pois kilpailusta. Jos se tarkoittaa suomalaisten työpaikkojen menetystä niin voi voi, mitäs myivät liian kalliilla.
[quote author="Vierailija" time="29.05.2015 klo 11:27"]
kyllä niitä veroja joutuu useimmissa maissa maksamaan
[/quote]
Joutuu, ja harvassa maassa niille saa niinkään paljon vastinetta kuin Suomessa.
[quote author="Vierailija" time="29.05.2015 klo 11:14"]Nyt Suomi juuri tarvitsee niitä teijän verorahoja. Jotkut on sit kyl hölmöjä.
[/quote]
Mutta minä en halua maksaa tänne mitään veroja.Mikä siinä on niin vaikea ymmärtää?
Juu, ei tämän hallituksen aikana. Mitään minulla ei ole kokoomusta tai keskustaa vastaan, mutta köyhiltä viimeisetkin pennoset ryöstävä perusriistopuolue on jo liikaa. Törkeä veto persuilta viedä sotaveteraanien, eläkeläisten, opiskelijoiden, naisten ja lasten kaikki rahat.
[quote author="Vierailija" time="29.05.2015 klo 11:33"]Juu, ei tämän hallituksen aikana. Mitään minulla ei ole kokoomusta tai keskustaa vastaan, mutta köyhiltä viimeisetkin pennoset ryöstävä perusriistopuolue on jo liikaa. Törkeä veto persuilta viedä sotaveteraanien, eläkeläisten, opiskelijoiden, naisten ja lasten kaikki rahat.
[/quote]
Juuri näin! Alan tuoda veroja takaisin heti, kun annetaan köyhillekkin jotain. Eikä viedä vähävaraisimmilta kaikkea.
hyuKannattaa.Minä olen tehnyt noin jo vuosia ja olen säästänyt tuhansia euroja.Enkä muutenkaan halua tukea tätä hölmölandiaa.