Säilytätkö säätöjen tai ex-puolisoiden puh. nron kännykässä?
Kommentit (9)
En ole jaksanut poistaa. Ei ole ollut mitään syytä. Ikinä ei ole ollut häiriköintiä puolin ja toisin ja joskus vaihdellaan kuulumisiakin (nämä siis pari exää, joiden kanssa ihan sovussa erottu). Joidenkin säätöjenkin numerot on vielä, vaikka ei pidetä mitään yhteyttä.
Säätöjä en, ex-puolison ja ex-kymmenen vuotta kestäneen suhteen kyllä. Siis ne, jotka ovat olleet niin merkittäviä elämässä, etteivät pyyhkiydy pois. Ja on siellä joku sellainenkin joka on muistissa muusta syystä kuin että ollaan joskus satuttu oleen yhdessä. Ammatillisia yhteyksiä.
Yksi ikääntymisen merkki jonka olen huomannut on muuten, että ex-heiloja tulee eteen aivan eri yhteyksissä. Silloin on mukava jos voi ihan positiivisesti moikata, eikä tarvitse muistella kummankaan mulkkumaisuuksia. Voi vain hymyillä, että mehän tunnemmekin jo.
Tämä nuoremmille ohjeeksi, että vaikka miltä tuntuu, suhteet kannattaa päättää jotenkin sivistyneesti. Ei tarvitse sitten nolostella eikä olla ongelmissa jos joutuu tapaamaan jossain virallisissa kinkereissä.
En. Muistan vieläkin ulkoa 20 vuotta vanhan heilan numeron.
Säilytän ja käyttöäkin sille on useamman kerran viikossa. Meillä on 4 yhteistä lasta ja yhteishuoltajuus, ei säännöllisiä isäviikkoja mutta isä vie harrastuksiin jne niin joten asiaa välillä tulee.
En jaksa poistaa kenenkään numeroita, ei kiinnosta edes sitä vertaa. Ne poistuvat ajan myötä kun vaihdan luuria.
Poistan, koska mun kohdalla valitettavasti on iso riski kännihäiriköintiin jos ne jätän...
Tallessa on kaikkien eksien numerot, niitä on hiukeat kolme :) Yhden kanssa säännöllisesti tekemisissä, kahden kanssa harvemmin, mutta ollaan kuiten tekemisissä.
Yöh, en!