Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko teidän perheellä oma teemaväri?

Vierailija
02.05.2015 |

Kävin tänään kaupoilla ja törmäsin perheeseen, joka oli pukeutunut päästä varpaisiin vaaleanpunaiseen. Ymmärrän että jos on tyttölapsia, ne on kiva pukea vaaleanpunaiseen jos sellaisesta tykkää. Mutta tässä tapauksessa myös vanhemmat edustivat tässä teemavärissä, isää myöten! Eikä ollut edes mikään one off -päähänpisto koska myös esimerkiksi päällystakit edustivat vaaleanpunaisen eri sävyjä.

Onko sinunkin perheelläsi oma teemaväri vai höyrähtävätkö ihmiset näin pahasti perheellistyttyään?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
02.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kerran näin äidin ja pari lasta, jotka olivat pukeutuneet päästä varpaisiin mielestäni erittäin ruman värisiin vaatteisiin. Sävy oli kuin marjapuuro, johon on sotkettu kaakaojauhetta. Todella kummallinen väri! Ei sen värisiä vaatteita ole juuri koskaan ollut missään myynnissä. Oiskohan itse värjäillyt.
.
Yhden värin ihmiset ovat vähän pelottavia ja vaikuttavat pakkomielteisiltä. Olen tavannut useammankin ihmisen, joiden kaikki vaatteet ovat tummansinisiä. Äärimmäisen konservatiivista? Myös muutama pelkkään vaaleanpunaiseen tai vaaleansiniseen pukeutuva on nähty. Tiedän myös erään naisen, joka käyttää vain keltaista ja mustaa, amppari. ;)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme yksi