Miksi palsta menee kiinni kello 23?
Mikä tähän on oikein syynä? Onko aina ollut näin?
Kommentit (23)
Siitä on jo vuosia aikaa kun tehtiin tää muutos. Oli sitä ennen 24 tuntia auki.
Moderaattoreiden pitää levätä. Liikaa sontapostaajia.
Jotta isänmaantoivot muistais mennä nukkumaan (ei ne tietenkään mene).
Kuulemma tänne postattiin rikollista xes-materiaalia öisin.
Ei ole kirjoittajia.
Melkein kaikki menee vanhempien käskystä nukkumaan viimeistään silloin.
Koska täällä riehui pari täysin sairasta trollia öisin. Käytännössä yksi ihminen ja tämän perskärpänen aiheutti sulun.
Henkisesti sairaat miehet häiriköivät läpi yön silloin kun oli vielä auki
Yöllä ei ole m0d eja paikalla ja ennen paskapostattiin ja joku petofiili myös postasi lapoa.
Ennen tätä rajaa palstalaiset fantasioivat lapsista sopimattomalla tavalla ja linkkasivat videoita joissa hyväksikäytettiin lapsia. Tämä palsta on suomenkielisten sivujen pahimpia törkypalstoja.
Palstapersujen nukkumaanmenoaika.
Eräät miehet ei osaa käyttäytyä. Siksi.
Muistaako joku että lapo todellakin olisi sulun aiheuttanut? Ihan konkreettisesti? Lapo toi yhdelle palstalla riehuvalle pedolle kyllä syytteet ja tuomion oikeudessa mutta minun mielestä palsta suljettiin paljon myöhemmin. Ja johtuen kahdesta hullusta ja on totta sekin että joku välillä nosteli öisin kyseenalaisia vanhoja ketjuja lapsiin kohdistuen.
Yösulku taisi ajoittua syksyn 2015 tapahtumien aikoihin?
Ohhoh! Mä tulin tietoiseksi koko palstasta vasta toukokuussa -21.
Miten kauan tämä yleensä on pyörinyt?
Moderointi olisi kallista yön tunneilla, ja ilman sitä aamulla olisi keskustelut täynnä juoppojen kiroiluja ja sössötyksiä, trollien spämmäämiä ketjuja ja mielenterveydeltään harhaisien monologeja, joita ei ehditä aamulla putsailla kun jo uuden päivän viestejä alkaa tulvia.
Saisi avautua tuntia aiemmin eli klo 6. Monesti arkena aamukahvilla olen ollut kommentoimassa ja hoksannut että aijaa, täällä olikin tämä hörhölukko vielä päällä.
Yhteiskunta ajautuisi kaaokseen jos kukaan ei malttaisi provoilulta ja provosoitumiselta mennä nukkumaan ja aamulla töihin, joten palstan on oltava kiinni 8 tuntia vuorokaudessa.
Minä en muista vuosilukuja, mutta palsta oli aamuisin täynnä törkeyksiä ”avoimen” yön jälkeen.
Kello 23:en jälkeen palstamammojen humalatila alkaa olemaan siinä pisteessä, että on paremmpi, etteivät he pysty tänne enää kirjoittamaan. Aamuseitsemään mennessä jokainen on viimeistään sammunut joten kommentoinnin voi taas avata.
Vierailija kirjoitti:
Yösulku taisi ajoittua syksyn 2015 tapahtumien aikoihin?
Se ja lapo. Joskus samoihin aikoihin alkoi myös järjetön poistopolitiikka.
Silloin alkaa trollien yövuoro