Montako tuntia teet töitä viikossa? Mikä ala?
Minä olen opettaja ja teen noin 50 tuntia viikossa töitä.
Kommentit (50)
38:15h/viikko, mutta aktiivista työskentelyä alle puolet. En viitsi kertoa alaa.
36h15min ja joskus ylikin, mutta ne jää saldoiksi kellokortille.
[quote author="Vierailija" time="26.04.2015 klo 21:44"]36h15min ja joskus ylikin, mutta ne jää saldoiksi kellokortille.
[/quote]
Ala on energia-ala.
38,3333 on virallinen työaika. Mutta johonkin 43 tunnin kieppeille keskimäärin menee. Lastenhoitaja päiväkodissa
Minimissään 38h viikossa (ellei osu yhtään päivystystä viikkoon) ja maksimissaan 62h (normi työaika + lauantaipäivystys 24 h). Yleensä jotain tuolta väliltä.
Lääkärinä sairaalassa.
Yrittäjä, en osaa sanoa. Ehkä varsinaista kunnon työtä työtä 70h kieppeillä, mutta sitten sähköposteihin vastailua, puhelimeen vastailua, paperihommia ja muita vähän kaiken aikaa.
37,5 tuntia, olen pankin perintäpuolen virkailija.
30-50 tuntia ja monesti matkustamista päälle 10-20h. Palkka tulee 37,5 tunnista teki kuinka paljon tahansa ja matkustaminen ei ole työaikaa ( välillä kyllä mietin että mitäköhän aikaa se sitten on.... Ei ihan vapaa-ajaltakaan tunnu)
[quote author="Vierailija" time="26.04.2015 klo 21:56"]
37,5 tuntia, olen pankin perintäpuolen virkailija.
[/quote]
Ai eikö teillä käytetä rahoitusalan TESiä?
Palkka tulee 37,3 mukaan, mutta TEEN varmaan 20 h.