Teetin salaa isyystestin..
Kommentit (101)
laki taitaa sanoa että jos olette naimisissa niin lain edessä se on sinun.. en ole ihan satavarma
[quote author="Vierailija" time="14.04.2015 klo 18:25"]laki taitaa sanoa että jos olette naimisissa niin lain edessä se on sinun.. en ole ihan satavarma
[/quote]
Olemme naimisissa.
[quote author="Vierailija" time="14.04.2015 klo 18:27"]Millainen tilanne? Miksi epäilit?
[/quote]
Lapsi ei ollut yhtään minun näköinen.
Kuinka vanha lapsi on? Miten lapseen tieto vaikuttaisi? Haluatko kuitenkin olla isä lapselle?
Millainen testi oli, onko virheen mahdollisuutta?
Moni isä ja äitikin on vanhempi lapselle joka ei ole biologinen, vanhemmuus ei ole pelkkää biologiaa. Tietysti jos vaimosi on sinua pettänyt niin asia pitää selvittää ja sinun on päätettävä onko enää mahdollista yrittää korjata asiaa.
Pari vuotta taitaa olla aikaa kumota isyys. Ei siinä muuta kun kerrot ystäville ja suvulle minkä tempun nainen teki ja tuhoat narsistipaskan elämän. Oikeus ja kohtuus.
Tähän lakiin pitää saada muutos, täysin sairasta että jotkut elättävät ja kasvattavat toisen lapsia tietämättään. 8428
[quote author="Vierailija" time="14.04.2015 klo 18:21"]Selvisi, että lapsi ei olekkaan minun. Mitä nyt????
[/quote]
No, elämässä sattuu ja tapahtuu, mutta tuolle lapselle olet rakas iskä
[quote author="Vierailija" time="14.04.2015 klo 18:31"]
Tähän lakiin pitää saada muutos, täysin sairasta että jotkut elättävät ja kasvattavat toisen lapsia tietämättään. 8428
[/quote]
Juu, pitäisi voida isyys kumota koska vain.
Kyllä sen isyyden voi kumota myös kahden vuoden jälkeen syntymästä "painavista syistä".
Kai sen nyt voi kumota testeillä jos haluaa? Ei kai väärää isää voi isäksi pakottaa?
Voi lapsi parkaa. Sen muijan kanssa en kyllä eläisi hetkeäkään enää.
[quote author="Vierailija" time="14.04.2015 klo 18:32"]
[quote author="Vierailija" time="14.04.2015 klo 18:21"]Selvisi, että lapsi ei olekkaan minun. Mitä nyt???? [/quote] No, elämässä sattuu ja tapahtuu, mutta tuolle lapselle olet rakas iskä
[/quote]Tälläst niinku vaa pikkusen sattuu ja tapahtuu, hupsista. Näinkö te naiset suhtautuisitte jos joku mies käy panemassa jotain vierasta ja syntyisi lapsi sen seurauksena.
Hupsista, hups tälläst kato vaan tiäksä sattuu..
Kysy kuka on isä?