Joulu ja uudenvuoden kilot
Kuinka monta kg on mahdollista lihoa oikeasti, eikä vain nesteitä joulun ja uudenvuoden välissä? Nyt jo paino noussut 54 kiloon eli 5.2kg tullut lisää… tähän vielä uuden vuoden mässäillyt päälle.. alkaa ahdistamaan että nämä kilot jäävät minulle ja pitää taas laihduttaa kovalla työllä… :(
Mites muiden joulu? Ahdistaako ketään muita nämä syömiset ?
Kommentit (4)
Onnekseni mua ei ole kukaan aseella uhaten pakottanut syömään enempää kuin olen halunnut. Joten ei ahdista, eikä ole tullut kiloja.
Se kuinka paljon oikeasti lihosit selviää sillä, että syöt normaalisti viikon ja annat turvotusten häipyä. Loppu on läskiä.
Kukaan ei oikeasti liho parissa päivässä. Syynä on nesteen aiheuttama raju turvotus, joka lisää painoa ja saa housut kiristämään. Viikko kevyttä syömistä ja PALJON vettä, niin johan naamakin näyttää taas sirommalta. Been there, done that. Joka vuosi.
Ei.