Mikä meininki Kyöpelinvuorella?
Mikä meininki Kyöpelinvuorella? Onko ollut ruuhkaa matkalla? Keneen olet törmännyt?
Kommentit (25)
Apua AV-mammat, neuvoa kysyisin. Tein tässä just lähtöä ja huomasin, että mies oli piilottanut mun luudan!!! Väittää, ettei ole, mutta on se. Just niin tyypillistä sille paskalle!!!! Kaiken piti olla sovittuna, tän piti olla mun ilta ja nyt käy näin. Mies mököttää vieläkin siitä viime pääsiäisestä eikä usko, että Voldemortin kaa ei tapahtunut yhtään mitään. Mikä siis neuvoksi, jäänkö kotiin vai pääsiskö joku hakemaan?
Liikaa on moni taikajuomaa juonut, jorpakossa jengiä
Hyvät meiningit. Matkalla piti pysähtyä pari kertaa nauttimaan mämmiä. Aika ruuhkaisaa oli tuossa matkalla, mutta hitaimpia vielä odotellaan tänne saapuviksi.
[quote author="Vierailija" time="04.04.2015 klo 21:58"]
Törmäsin Timo Soiniin :S
[/quote]
Järkytyitkö?
Täällä sitä lennellään. Jotain av-mammoja tuntuu olevan paljon, ihme porukkaa.
Ovatko Lenita ja Aira jo paikalla?
[quote author="Vierailija" time="04.04.2015 klo 21:58"]
Törmäsin Timo Soiniin :S
[/quote]
Jos muita perussuomalaisia tulee, en lähde ollenkaan matkaan
Hyvin pyyhkii. Voikukat pannussa, kissa kiiltää ja luuta teroitettu. Huivi vähän vinos pannukaffen juonnista.
[quote author="Vierailija" time="04.04.2015 klo 22:03"]
Ovatko Lenita ja Aira jo paikalla?
[/quote]
Tanssivat molemmat jo paholaisen lailla. Aira jakanut porukoille karjalanpiirakoita
[quote author="Vierailija" time="04.04.2015 klo 21:58"]
Törmäsin Timo Soiniin :S
[/quote]
Ono muita puoluejohtajia näkynyt ja missä kunnossa?
[quote author="Vierailija" time="04.04.2015 klo 22:03"]
Ovatko Lenita ja Aira jo paikalla?
[/quote]
Joo, Lenita ja Aira tuli kimppaluudalla Paakkasen Kirstin kaa. Hyvä meininki, pientä ruuhkaa oli tosiaan tuossa tulomatkalla, turhan moni lenteli siis perässä ihan harjaksissa kiinni.
Oliko taikajuoma miten terävää tänä vuonna, miltä se maistui?
[quote author="Vierailija" time="04.04.2015 klo 22:12"]
[quote author="Vierailija" time="04.04.2015 klo 21:58"]
Törmäsin Timo Soiniin :S
[/quote]
Ono muita puoluejohtajia näkynyt ja missä kunnossa?
[/quote]
Rinteen pitäis olla tulossa, mutta sen on ollut vissiin pakko hankkia uusi luuta jolla on parempi kantavuus, kun on vetänyt sitä pekonipastaa liikaa.
Stubb tosta just suhahti ohi jollain modernilla sliipatulla superluudalla, ne on aloittamassa huispausta Höglundin Kallen kaa.
Niinistön Ville tulee vissiin kävellen ettei tuu päästöjä. Vassareilla on taas jotkut omat etkot ensin jossain, ne tulee sieltä kuitenkin ihan mämmissä.
Räsäsen Päivi meni pohjanmaalle Sipilän kaa poltteleen kokkoja - ne ei taas halua osallistua näihin bileisiin lainkaan.
Muita, ketä muita paikalle lentäneitä?
[quote author="Vierailija" time="04.04.2015 klo 22:21"]
Muita, ketä muita paikalle lentäneitä?
[/quote]
No noista julkkiksista niin Jylhän Tiina pyörähti tossa sen oman steroidimonsterinsa kanssa. Kiinteistö-Kaisa oli vetänyt pashaa oikein urakalla ja uhos myyvänsä koko Kyöpelin samantien. Halosen Tarja näkyi just puuteroivan nenäänsä, sillä oli messissä se Putinilta saamansa kissa, joka sähisi kaikille ja koitti raapia.
[quote author="Vierailija" time="04.04.2015 klo 22:13"]
Oliko taikajuoma miten terävää tänä vuonna, miltä se maistui?
[/quote]
Aivan h****n tujua on tänäkin vuonna! Luulen, et järjestyshäiriöitä tulossa.
Auerin Anneli käveli muuten tosta just ohi...se oli laihtunut.
Eihän itse Putinia ole näkynyt paikalla?
Luuta on rikki, kahvipannu vuotaa ja kissalla matoja. Taisi jäädä lentelyt tältä kertaa.
[quote author="Vierailija" time="04.04.2015 klo 22:30"]
Kuka tai ketkä laulavat tänä vuonna ja mitä?
[/quote]
CatCat on vetänyt Bye Bye Babya jo ainakin 5 kertaa, ketään ei enää jaksais. Sitten se Matti Nykäsen uus vaimoke lauloi just karaokessa Mervi Tapolan kaa duettona sen Masan biisin "Ehkä otin, ehkä en". Sitten se ex-näyttelijä-doku Susanna Indren halus kans laulaa jotain, mutta joku taikoi onneksi mikin hukkaan. Claudia Eve sanoo, ettei oikein viihdy näissä piireissä, kun ei näe mitään. Tauskin pitäis olla tulossa, katotaan keneltä se tänään ottaa turpaan.