G: Syötkö lääkettä/lääkkeitä mielenterveysongelmiin ja/tai unettomuuteen?
Kommentit (7)
Peukutin alas, koska en käytä lääkkeitä nyt, mutta mulla on kaapissa kasiakin lääkkeitä, jotka vois olla sekä mielenterveyteen että unettomuuteen.
Miltei kaikki av:lla vetää mirtatsapiinia, olantsapiinia, ketiapiinia, diatsepaamia, ssri-lääkkeitä tai jos ei muuta niin ainakin melatoniinia.
Semmoisia pillerinpyörittäjiä nämä.
[quote author="Vierailija" time="24.03.2015 klo 17:39"]Miltei kaikki av:lla vetää mirtatsapiinia, olantsapiinia, ketiapiinia, diatsepaamia, ssri-lääkkeitä tai jos ei muuta niin ainakin melatoniinia.
Semmoisia pillerinpyörittäjiä nämä.
[/quote]
Lisätään vielä että kun ette älyä kuitenkaan hävetä, niin kaikki me muut hävetään teidän puolesta.
Hyvin nelosellakin tuntuu olevan nuo lääkkeet hyppysissä. Aika moni suomalainen kärsii masennuksesta ja univaikeuksista.
Tätä alotusta luultavammin klikkailee ne, joilla on omakohtaista kosketuspintaa noihin lääkkeisiin...
[quote author="Vierailija" time="24.03.2015 klo 17:42"]Hyvin nelosellakin tuntuu olevan nuo lääkkeet hyppysissä. Aika moni suomalainen kärsii masennuksesta ja univaikeuksista.
[/quote]
Itseaiheutettuja kaikki tyynni.
Nosto.