burdan webinarit ja vastaavat harrastewebbikurssit
Onko kukaan osallitunut näilleä webissä oleville kursseille, joita esim burda välittää harrasteompelijoille tyyliin "opi säätämään housunkaavat täydellisesti istuviksi". Jotka kestää muutaman viikon jne.
Onko niistä mihinkään? Tuleeko niitä seurattua? Onko koko kurssi näkyvillä koko ajan vai putoaako kärryiltä jos joku viikko ei kerkiä harrastamaan? Meneekö rahat ihan hukkaan?
Mietin itse juuri näitä burdan välittämiä (kenen sattuu tuottamia) kursseja, kun olen ommellut paljon ja harrastan sitä epäsäännöllisen säännöllisesti, mutta ilman minkäänlaista koulutusta. Jotkut niistä vaikuttaisi nimen peruteella kiinnostavilta, mutta kun ei tiedä, paljonko ne osallistujalta vaatii ja mitä ne oikeasti tarjoaa. Tietääkö joku muu? KOkemuksia? Muita suósituksia?
ei ketään harrasteompelijoita paikalla?