Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Miksi katoamistapauksissa ei saa epäillä itsemurhaa?
01.02.2015 |
Vaikka isossa osassa juuri se on lopulta kyseessä. Tulipa vain mieleen.
Kommentit (3)
Omaiset uskovat viimeiseen asti ja sen jälkeenkin, että kyseessä on henkirikos, onnettomuus tai vaikka mieluummin ufo-abduktio kuin itsemurha. Musta se on kuitenkin surullistakin, koska tämä asia on niin suuri ja koskettaa niin monia, että siitä pitäisi puhua enemmän ja avoimemmin.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sitä kyllä ihmettelen, että anonyymissa keskustelussakin halutaan uskoa mitä ihmeellisempiin teorioihin mieluummin kuin siihen todennäköisimpään.
Alue: Aihe vapaa
Koska se on omaisille se kaikista raskain vaihtoehto. Aika moni hukkuminenkin taitaa olla itsemurha, mutta tilastoidaan onnettomuutena. Ainakin yhden tapauksen tiedän ja kaikki tiesivät totuuden, koska toisentyyppinen yritys oli ennenkin. Mutta leski sai jonkinlaisen rauhan, kun se oli virallisesti onnettomuus.