Siis onko jonkun mielestä toi Kingi oikeasti hyvä ohjelma?!
Kommentit (21)
Ehkä vaatii tietynlaisen huumorintajun. Minusta mauton.
En ole koskaan katsellut, koska oletin sen olevan todella huono. Mutta eilen illalla katsoin uteliaisuuttani jonkin linkitetyn pätkän ja nauroin katketakseni. Joten mene ja tiedä sitten. Saattoi toki olla se ainoa hyvä pätkä koko showsta, mutta jos se on oikeasti noin hauska, tykkään kyllä huomattavasti enemmän kuin mistään Putouksesta.
Ei voi muuta kuin tuntea suurta myötähäpeää näitä noloja suomalaisia tv-sarjoja kohtaan.
Surkeita näyttelijöitä yhtä surkeita ohjaajia ja käsikirjoittajia.
:D kyl mä välillä naurahdan sitä katsoessani, myönnän..
Noihin naamoihin alkaa jo kyllästyä.
Putousta en aina jaksanut/ehtinyt katsoa, Kingin ajattelin jättää joka tapauksessa väliin. Mutta olen lähes joka jakson katsonut. Yllättävän hyviä sketsit ovat. Ja ei voi mitään, näyttelijät ovat hyviä. Akulla on välillä aivan nappisuorituksia, kuten Jorma Sterling. Sterlingin katse on unohtumaton.
Hauskaa on myös näyttelijöiden repeileminen omille sketseille, Hirviniemen ja Vatasen hahmoilla on välillä vaikea pitää pokka, samoin Kososen Tsiikuksen.
Mielestäni sketsit ovat taidokkaampia kuin Putouksessa. Huonon tekee se että 'kilpailijoiden' esitykset ovat kamalia. Paitsi Hipun. Toivon Hipulle voittoa.
Siis kyllä ko näyttelijät ovat Suomen parhaimmistoa. Tosin jos jatkavat samalla linjalla niin naama voi kulua. Tykkään Akusta näyttelemässä draamaa. Vatasen Kimmoa en uhnohda koskaan. Nieminen on yksi Suomen parhaimmista. Kosonen samoin naisten puolella.
Saariluoma on mielestäni parempi juontaja kuin Holma. Saariluoman kyvyt näyttelijänä ei vakuuta, mutta Putouksen juontajana oli hyvä.
Mun mielestä on hyvä, eilinen jakso oli ihan super hauska! Ehkä se hauskuus on siinä että toi porukka tekee oikeesti tollasta paskaa ja pitävät hauskaa keskenään...
Krista on aivan huikea Kingissä! Ja Jorma Sterling on ehkä Akun paras hahmo ikinä. Lisäksi Varasen K-kauppias on hauskuuden lisäksi niin realistinen, ettei voi muuta kuin vedet simissä nauraa. Muistuttaa nimittäin vahvasti meidän lähikaupan kauppiasta.
Ihan paska