Miksi lisäännytte vaikka olette eron partaalla?
Aina saa palstalta lukea että odotan toista,kolmatta,neljättä tms ja olemme eroamassa. Miksi teette lapsia lisää jos suhde huono?
Kommentit (8)
Voi tähän kun saisi vastauksen. Ei siis koske minua mutta paria kaveria/ystävää... Toinen ystävä teki miehensä kanssa 3 lasta vaikka jo ensimmäisen kohdalla valitti ettei mies osallistu ollenkaan lapsen hoitoon. Kahden lapsen kohdalla sujui vielä jotenkin mutta kolmas lapsi olikin erityislapsi. Kaverin elämä oli aikamoista hullunmyllyä käytännössä yksin hoitaa 3 lasta ja eron jälkeen ei vaikuta olleen yhtään helpompaa. Ja siis oikeesti, kuka on niin tyhmä että tekee lisää lapsia kun ekan kohdalla jo tajuaa että hei, yksin tässä on aivan kaikki hoidettava. Varsinkaan kun lapsia ei voi tilata helppoina, yöt läpeensä nukkuvina helppoina tapauksina!
Toinen tuttavapariskunta on edelleen yhdessä. Välillä parisuhteessa menee päin helvettiä, jatkuvasti miettimässä eroa. Sitten taas yht'äkkiä onkin pulla uunissa ja ai että kun on niin auvoa taas parin vuoden ajan.
Järkyttävää.
[quote author="Vierailija" time="31.01.2015 klo 20:47"]
sen takia kun haluaa vielä yhden lapsen samaa sarjaa. ei siskopuolia tms vaan kaikki samoilta vanhemmilta.
[/quote]
Kuitenkin eron tullessa löydetään muutamassa viikossa uusi ihana suhde ja taas ollaan tiineenä. Se siitä teoriasta.
[quote author="Vierailija" time="31.01.2015 klo 20:47"]
sen takia kun haluaa vielä yhden lapsen samaa sarjaa. ei siskopuolia tms vaan kaikki samoilta vanhemmilta.
[/quote]
Aivan, vanhempien haluthan ne ovatkin ne tärkeimmät...just.
"Koska se pelastaa parisuhteen"... Joo ihan tosi, ei todellakaan!
Jotkut luulevat lapsen paikkaavan huonon suhteen... Ei se mene niin.
Olen miettinyt samaa. Kuvitellaan lapsen paikkaavan jotain? Muuttavan elämän paremmaksi?
sen takia kun haluaa vielä yhden lapsen samaa sarjaa. ei siskopuolia tms vaan kaikki samoilta vanhemmilta.