Yo-psykan kirjoittaneille
Moikka, onko joku kun olisi kirjoittanut L:n tai E:n psykasta lukiossa ja muistaisi kuinka paljon luki kokeeseen? Toki aikasempikin valmistautuminen kursseilla ym. vaikuttaa mutta olisi kiva tietää paljonko muut ovat tähän valmistautuneet
Kommentit (7)
Kurssien keskiarvo taisi olla 9. Luin ekan kirjan ihan kannesta kanteen ja loppuja en enää jaksanut. Vähän muistiinpanoja selailin.
ja M tuli. Jos olisin vähän panostanut olisi ollut parempi:D vaan eipä sillä mitään tee.
Luin kirjat kertaalleen kunnolla läpi tehden samalla muistiinpanoja. Muistiinpanoja lueskelin sitten vielä kerran pari. E tuli, kursseista ysiä ja kymppiä.
Kirjoitin viime syksynä pistettä vaille L:n. Aloitin 1.7 ja luin kirjan viikossa. Sillö tahdilla ehti kaikki kirjat kahdesti (sosiaalipsykan kerran selasin läpi) eli kerrata ehtii viikon. Kurssien keskiarvo 9. Luen paljon psykologiaan liittyvää myös vapaa-ajallani ja katson dokumentteja.
Minä kirjoitan psykologian nyt keväällä. Paljonko olet lukenut? Itselläni menossa 3/6 kirja ja tavoite C. Kurssien keskiarvo 8. Mitä sulla?
Kirjoitin E:n aikanaan.
Seksikäs naisope auttoi asiaa; muistin kaiken mitä se oli puhunut. Kyllä mä ne kirjat kerran luin läpi.
Kirjoitin muutama vuosi sitten E:n, kurssien arvosana 10. Luin kurssikirjat kerran ja jokaisesta tein omat tiivistelmät, listasin käsitteet ja teoriat, kehitysvaiheet ym.
Tsemppiä! :)
Luin kirjat läpi kerran. Kurssien keskiarvo 9 ja kirjoitin E:n.