Tänään tuli tiellä Lada vastaan, jonka nokkaan oli laitettu Mersun merkki
Kommentit (19)
On kerrankin mersun.merkki laatuauton keulalla.
Se muuten saattaa olla peräti kiellettävissä, vaikka yleensä ei ole väliä.
Ainahan sitä on Siperianmersuksi sanottu.
Audin merkki. Käkisalmen quattro.
Onkohan kyseessä sama Lada joka tuli jo 20 vuotta sitten vastaan. Laatuautoja, kestää sukupolvia, kestää Siperian, pystyy korjaamaan jesarilla tien päällä jos jostain syystä jotain menee rikki. Nykyautoissa ei saa edes konepeltiä itse auki, tai jos saa niin se on tavaraluukku kun moottori on pohjassa.
Siis vastan nokkaanko oli liimattu Mersun merkki? Missä kohtaa vastassa on nokka?
Oli minullakin ison, melkein loppuunajetun bensasyöpön persuksissa kiiltävä "eco dynamics" -merkki. :)
Ladahan on ominaisuuksiensa vuoksi köyhän miehen Mersu, sanoi Lada-fani isänikin jo lapsuudessani. Joten nappivalinta keulamerkiksi 😁
Vierailija kirjoitti:
Audin merkki. Käkisalmen quattro.
Neliveto, vetää kaikista ovista.
Vierailija kirjoitti:
Se muuten saattaa olla peräti kiellettävissä, vaikka yleensä ei ole väliä.
Lol omalle autolle saa tehdä mitä haluaa. Sitä vaan ei saa myydä mersuna.
Ladassa oli hinta-laatusuhde kohdillaan . Pystyi käymään töissä ja rakentamaan tätä maata . Samoin lie ollut se , kun Hitler vaati luomaan kansanauton , johon kaikilla olisi varaa . Siinä teki Aatu hyvää . Ei ollut työvoimapula , sillä kellä kenellä Lada , se pystyi kulkemaan työmatkat . Nyt ei pääse .