Mieleenpainuvimmat mainokset!
Kommentit (119)
Polarin ihanat, kansallista itsetuntoa nostavat juustomainokset.
"..minähän en taivu koskaan"
Dressman.........aaaaaaah. Ihan sama mitä ne miehet tekevät ja missä aaaaaah.
Laama-agilitymainokset olivat kaikessa absurdiudessaan mieleenjääviä.
Samoin lempparimainokseni, jossa mies skeittaa Qashqailla.
I love the way you walk ANDIAMO, I love the way you talk ANDIAMO, I love the way you move ANDIAMO.
Ehdottomasti se Volkswagenin (?) mainos, jossa hamsteri juoksi juoksupyörässä ja kuului semmonen hauska hyräilymusa taustalla, sitten lopussa hamsterihäkin pari kalteria oli väännetty ja hamsteri tiessään.
[quote author="Vierailija" time="17.01.2015 klo 20:31"]
"En oo koskaan juonu maitoa"
[/quote]
"Enkä juo!"
"Ja sen kyllä huomaa..." :D:D:D
Fairy pesee kuuden viikon tiskit, seitsemän viikon tiskit, puolen vuoden tiskit... prkle miten ärsyttävä.
Toinen "Mitä me syötiin ennen Floraa"? jänkäti jänkäti...
Super-jäätelö mainokset :) Uuuh,beibeh,auh!
[quote author="Vierailija" time="18.01.2015 klo 12:14"]Ap uppailee :)
[/quote]
Morjensta Raipe. Maailman avuttomin puhelinkeskustelu Raimo Helmisen ja jonkun tyypin välillä. En edes tiedä, mitä tuossa mainostettiin, jäi vain surkeudellaan mieleen. "Ethän sä Raipee tunne" "En niin, mutta pomo tuntee!"
Ne iki-ihanat ykkösoluen mainokset, joissa pilsupullo oli aina palkinto jostakin valtaisan miehisestä suorituksesta. Mentiin köydellä kosken yli tms. Ja lopussa aina sama miesääni mörisi Koff ykkönen tms. Ja kyllä Dressmanin alkuaikojen hidaskävelysonnit olivat myös söpöjä. Taas sama miesääni mörisi "Tällä viikolla - kaksi miestä toistensa housuissa" tai jotain sinne päin. Se sama setä muuten mörisi vielä automainoksetkin.