Turun baarit
Ollaan tulossa viikonloppuna käymään Turussa. Meillä ei ole Turun baareista minkäännäköistä tietoa. Osaisko täällä joku kertoa mikä oli hyvä bilepaikka tälläsille 21-22 vuotiaille. Mielellään sellanen, joka ei oo täynnä 18 vuotiaita:)
Kommentit (15)
Forte on hyvä, sinne ikäraja on K20. Myös Börs on hyvä, mutta kallis. K18 paikkoja on Marilyn, The Monkey ja Yökerho.
Showroom karsee sedula. Dynamo eli dynkky on ihan kiva hipsteripaikka, Apollossa on joskus livebändejä, ihan ok. Börs on iso. Marilyn, Forte ja Vegaa teinimestoja.
Kaikki ällöttäviä ja kauheimpana kukkana showroom.
Klubi tai Dynamo. Niissä voi kyllä olla vielä vähän vanhempaa porukkaa, tyyliin 25+
Tårget on ihana uutuus ja monesti hyvä meno ja tanssilattia viikonloppuisin! :) Sairaan upeet puitteet!!
Onko toi börs siis sellanen paikka mikä on oikeesti k-20 vai onks siellä silti jotaina alaikäsiä ja 18v:D
Ohis, mutta näin yli kolmekymppisenä tuntuu hassulta, kun 21-vuotias dissaa 18-vuotiaita. Minun silmissäni olette ihan samanikäisiä. :D
Tulipa tätimäinen olo... ;)
[quote author="Vierailija" time="08.01.2015 klo 18:05"]Ohis, mutta näin yli kolmekymppisenä tuntuu hassulta, kun 21-vuotias dissaa 18-vuotiaita. Minun silmissäni olette ihan samanikäisiä. :D
Tulipa tätimäinen olo... ;)
[/quote]
Joo, mut se 18v baarikäyttäytyminen on välillä jotain ihan omaa luokkaansa:D en väitä, ettei jollain meiän ikäisillä olis, mutta niin..
Venus ja joku hyvä bändi, siinäpä se menomestan osalta. Noin muuten Turussa pitää tietenkin käydä Koulussa, Pankissa, Apteekissa ja Vessassa ;-)
[quote author="Vierailija" time="08.01.2015 klo 18:27"]Venus ja joku hyvä bändi, siinäpä se menomestan osalta. Noin muuten Turussa pitää tietenkin käydä Koulussa, Pankissa, Apteekissa ja Vessassa ;-)
[/quote]
Katohan, jollakin mistään mitään tajuamattomalla on tarve alapeukuttaa!
[quote author="Vierailija" time="08.01.2015 klo 18:48"][quote author="Vierailija" time="08.01.2015 klo 18:27"]Venus ja joku hyvä bändi, siinäpä se menomestan osalta. Noin muuten Turussa pitää tietenkin käydä Koulussa, Pankissa, Apteekissa ja Vessassa ;-)
[/quote]
Katohan, jollakin mistään mitään tajuamattomalla on tarve alapeukuttaa!
[/quote]
:D
Monkey ja kuulemma Showroom on myös hyvä. Teinipaikkoja viinkonloppusin Forte ja Lyni, viikolla on opiskelijabileitä eli samanikästä sakkii kuin tekin :)