Exän vaimo oli pahoittanut mielensä jouluna
Syynä lahjat, jotka annoin lapsilleni. Annoin siis exäni mukaan kolme pakettia per lapsi, kun he lähtivät joulunviettoon isälleen. Annoin mukaan myös paketin heidän veljelleen, exän ja vaimon lapselle.
Mutta paketit olivat kuulemma mahtailevia ja liian kalliita.
Yllätyin tästä, koska mieluummin ostan lahjaksi lapsille jotain mitä he oikeasti tarvitsevat/haluavat enkä mitään turhaa krääsää. Ja jokaisen lapsen lahjat olivat YHTEENSÄ noin 150-170 eur.
Kommentit (2)
Luulikohan nyxä, että mies on hankkinut exänsä kanssa tekemilleen lapsille enemmän ja parempia lahjoja, kun heillä oli 3 pkt/ lapsi ja nyxän lapselle oli vain yksi pkt. Tuskin on edes kuunnellut, että ne paketit oli exältä! Mies saanut kuula kunniansa, kun exän lapsille antoi enemmän ja kalliimpia!
Pitäis pysyä omassa leimikossaan, niin ei tulis exiä ja nyxiä ja nyxän exiä, ja lapsista kilpaa, kuka ketäkin paremmin lahjoo!
Olis vissiin pitänyt exällekin antaa lahja. :D