Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suomi vrs Tanska ja koronahysteria

Vierailija
12.10.2021 |

Ihailen kylmän viileitä Tanskalaisia.

Päätöksiä ei jahkailla vaan Tanska päätti että koronatestit ovat kaikille ilmaisia ja pikatestipaikkoja perustettiin joka paikkaan ja koronapassi otettiin käyttöön vauhdilla. Tanska oli myös kärppänä ostamassa muiden maiden rokotteita, rokotusohjelma toimi kuin rasvattu ja ihmiset kävivät hakemassa piikkejä, mutta ketään ei syyllistetä rokottamattomuudesta.

Rokotuskattavuuden noustessa Tanska poisti nopeasti kaikki rajoitukset ja koko koronapassin. Tanskan media ei suoltanut missään vaiheessa pelkopornoa.

Koronaa ei enää luokitella kansanterveydellisesti kriittiseksi taudiksi. Ihmiset eivät käytä maskeja, ja normaalisti kätellään tavatessa.

Nopea päätöksenteko johti myös joihinkin epäonnistumisiin esim. Koko minkkiteollisuus käytännössä lopetettiin kun pelättiin virusmutaatioita.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä yksi