Squid Game mitä pidit?
Kommentit (217)
Ihan jees, huomaa että on satu. Muuten julmin ja kauhein tyyppi voittais ja ihmiset olis innoissaan ja ihailis sitä
Neljä jaksoa olen katsonut, ihan hyvältä vaikuttaa. Ei läheskään niin järkyttävä kuin mitä etukäteen lehdistä lukemalla luulisi.
Mä jäin heti koukkuun. Sairaan hyvä. Pakko oli katsoa heti kaikki.
Tosi hyvä ja yllättävä. Muutamassa illassa katsottiin tämä miehen kanssa läpi.
Katsottiin kahdessa illassa. Oli hyvä, sillä oli erilainen, eikä ollut ennalta arvattava.
Pitkään aikaan ei ole Katsottu mitään näin koukuttavaa.
N53
Kuulostaa samanlaiselta, kuin Alice in Borderland -sarja. Onko parempi tätä sarjaa?
Kai tuon Squid game -sarjankin voisi katsoa.
Mikä oli kuudes peli? Muistan ekan, lasisillan, kuulat, köydenvedon ja sokerin.
Varmaan katon pari jaksoa mutta sanottiin että saman tyyppinen kuin parasite ja en tykännyt siitä kauheesti.
Vierailija kirjoitti:
Varmaan katon pari jaksoa mutta sanottiin että saman tyyppinen kuin parasite ja en tykännyt siitä kauheesti.
Ei ole kyllä mitään samaa! Parasitesta en itsekään tykännyt, mutta Squid game on vaan superhyvä!
Vierailija kirjoitti:
Mikä oli kuudes peli? Muistan ekan, lasisillan, kuulat, köydenvedon ja sokerin.
Kalmaripeli
Liian lapsellinen. Näitä on ollut vuosien saatossa vaikka kuinka monta eikä tämä yllä kärkikymmenikköön. Kyllästyin ennakkoarvattavuuteen siinä 15 minuutin kohdalla, jonka jälkeen hyppelin myötähäpeästä kiemurrellen viiden minuutin hypyin eka jakson loppuun ja lopetin siihen.
Heikko. Arvosanaksi 3,5/10.
Parasite oli hyvä mutta mikä tän sarjan idea on?
Vierailija kirjoitti:
Parasite oli hyvä mutta mikä tän sarjan idea on?
Lyhyesti idea: joukko veloissa olevia ihmisiä pelaa yksinkertaisia lastenpelejä ja lopuksi voi voittaa jättisumman rahaa, mutta seuraukset ovat kohtalokkaat jos mokaat peleissä. Sarjan idea kyllä selviää jo heti ensimmäisessä jaksossa.
Itse tykkäsin ensimmäisestä jaksosta, mutta herkkänahkaisena ahdistuin vähän lopussa. Annoin kuitenkin mahdollisuuden/pääsin yli ahdistuksestani ja nyt nelosjakso menossa. Tosi koukuttava sarja ja psykologisesti ainakin itseni haastanut.
No jaaaaa. Ei niin ihmeellinen kuin ennakkomainonta antoi odottaa. Antaisin 6,5/10.
Ihan perushyvä, paitsi 2 viimeistä jaksoa oli tylsiä ja ennalta-arvattavia.
En periaatteessakaan katso, koska en ole kuin muut lampaat.
Ne pelikohdat oli kivoja, muutoin kelailin aika paljon. Ja aika ennalta-arvattavissakin oli osa ratkaisuista. Ihan ok, ei hypetyksen arvoinen 5/10.
Tää oli hyvä, mutta Alice in borderland on parempi
Liikaa väkivaltaa minun silmille, en katsonut ekaa jaksoa pidemmälle. Ilman sitä väkivallalla mässäilyä olisin voinut katsoakin.
Huippu, loistava, paras ikinä!
Riittääkö? Tykkäsin sikana!