Ukolla kaksi märkivää finniä häpyalueella ja väittää
että minä aiheutin ne kun sekstasimme viime viikolla. Minä kuulemma tartutin häneen jonkin sienen tms.
Minulla ei ole tauteja eikä ole ollut muita seksikumppaneita ikinä.
Onko finnin näköiset näppylät mitkä on kipeitä ja mistä tulee mätää ihan vain finnejä?
Näin lohdutin ja desinfioin ne.
Kommentit (16)
Käske käydä useammin pesulla ja pestä muutakin kun hiukset.
Ei ap jakanut sitä kaikkien kanssa vain pyysi neuvoja.
Visvasyylä? Etsipä tietoa sp-taudeista. Outo reaktio mielestäni väittää, jos olisivat finnejä, luulisi että olisi vain ihmetellyt niiden ilmaantumista.
Kyllä ne on finnejä. Karvatuppeen kertyy talia ja se tulehtuu herkästi. Monilla myös voi karva alkaa kasvaa sisäänpäin, ja niihin kohtiin voi myös tulla märkäkertymiä. Häpykukkulan alueelle (siis siihen missä ne karvat kasvaa) muutenkin huonosti tarttuu muut taudit kuin satiaiset.
Hankaus voi saada aikaa ns luufinnejä alapäässä. Kokemusta on. Juoksin terkkuun joskus ja lääkäri sanoi sen olevan tulehtunut ihorauhanen
[quote author="Vierailija" time="18.11.2014 klo 22:05"]Se on saanut panoltaan herpeksen.
[/quote]
Herpesrakkulat eivät ole märkiviä eikä niistä tule mitään ulos. Itsellä alapäähän tulevat finnit ovat aina poikkeuksetta isoja, rumia, pahasti vuotavia ja tosi kipeitä, vaikka kasvoissa ja muualla kropassa on erittäin harvoin pientä näppyä kummempaa.
Toinen on kikkelin varressa ja toinen siinä "karvakolmioalueella".
Ap
Kuinka harvoin te sekstaatte kun juuri jotain yhtä seksikertaa voi osoittaa?
Siinä...Muutat vaan 28v naisen paikalle ukkosi ja gynekologin paikalle urologin niin se on siinä.
Hyvä 28-vuotias nainen,
Kuvaamasi näppylät sopisivat parhaiten olemaan tavallisia finnejä kuten epäiletkin. Häpyalueella on paljon talirauhasia ja finnit ovat yleisiä. Jos tilanne kuitenkin epäilyttää ja vaivaa Sinua, käy gynekologin vastaanotolla juuri, kun kyseiset näppylät tai muuta iho-oireet ovat näkyvissä ja vaivaavat Sinua.
Terveisin
Leena Väisälä
gynekologi, Väestöliiton seksuaaliterveysklinikka
Mä itse huomasin finnin näköisen paiseen alapäässäni, siinä kivesten lähellä, varren alaosassa. Pelästyin heti että onko jokin tauti, mutta ehkäpä tuo on joku finnin tapainen.
Finnejä ne on mutta miehesi käytös on vähintäänkin epäilyttävää..
oliko tuo pakko jakaa kaikkien kanssa?