Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mahaportin ahtauma

Vierailija
14.11.2014 |

Onko muiden vauvoilla ollut mahaportin ahtaumaa? Kokemuksia kaipailisin ja todennäköisyyksiä jos syntyy sisarus joskus, että tuleeko suurella todennäköisyydellä hänellekin. Lääkäreiden puheista en ymmärtänyt kuin sanan sieltä täältä ja epikriisi ei sen enempää tilannetta valottanut.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
14.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö kellään muilla kokemuksia? :(

Vierailija
2/4 |
14.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

On.

(Totuus. Ei ole.)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
14.11.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

No tämän pitäisi olla yksi yleisimmistä leikkaushoitoa vaativista "sairauksista" vastasyntyneillä Suomessa ja vuosittain tehdään n. 60 kpl mahaportin ahtauman korjausleikkauksia. Yksikään näiden vanhemmista ei ole siis eksynyt AV:lle..?

Vierailija
4/4 |
01.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei. Meillä on jo aikaskin kun yhdellä tytöistä leikattu ja sitten toiseksi nuorimmalla pojalla. Vauvana siis leikattu. Poika nyt 11 v ja mahaportin ahtauma uusinut. Kokeillaan töhystyksellä myt pallolaajentaa.. Jos nyt joku vielä kyseistä tietoa kaipailee :)