Pitkät kierrot, ei ilmeisesti mahdollisuuttakaan tulla raskaaksi?
Kierrot vaihtelee 32-45 päivän välillä ja raskaaksitulo taitaa jäädä vain haaveeksi. Esikoinen sai alkunsa suht pian, mutta silloin kiertoni oli vielä tuon 32 päivää säännöllisesti.
Kommentit (7)
Ja kierto menossa taas 40 paikkeilla.
mulla oli sama juttu eli esikoista yrittäessä kierto 32 päivää ja tärppäsi 3.kierrolla. Toista yrittäessä kierto juuri samanmoinen eli 32-45 päivää, vuoden yrityksen jälkeen olin päättänyt mennä lääkäriin seuraavien kuukautisten jälkeen, mutta niitä ei enää tullutkaan ja olin raskaana. Onnea teille yritykseen, meinasi itseltäkin usko loppua jossain vaiheessa.
yleensä n 42 päivää ja 6kk yrittämisen jälkeen tulin raskaaksi. Vielä ei olla alettu yrittää toista, joten saa nähdä miten käy. Nyt kierto vaihtelee 30 päivästä 42 päivään.
Tseppiä sinne ja toivottavasti sulla on kohta nyytti sylissä :0)
Minun kierron pituus on ilman pillereitä ollut aina n.40 päivää. Kuitenkin olen raskautunut helposi molemmilla kerroilla.
Älä menetä toivoasi; )
(miten mahtavaa, kun ei haluakaan tulla raskaaksi! Jossain stressaavassa elämänvaiheessa jutut kadoksissa jopa kaksi vuotta putkeen). Päätimme, että lapsi saa tulla, ja varauduin henkisesti pitkään tutkimus- ja hoitorumbaan. Satuin olemaan päätöksemme jälkeen ensimmäisissä gynekologisissa tutkimuksissa, kun lääkäri ilmoitti, että ovis on tulossa piakkoin. Raskauduin ensi yrittämältä. Mikä tsäkä. Joten toivoa on.
Nyt olen seitsemännellä viikolla raskaana. ;)
Kaverilla oli kanssa pitkät kierrot ja sai sitten - kaksoset :-)
Onnea yritykseen!