Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pitääkö ens viikonlopun lapsen synttärit perua?

Vierailija
27.10.2014 |

Just sain kutsut toimitettua perille, niin eikös sunnuntaina kuopus alkanut oksentamaan ja oksensi sunnuntain aamusta iltaan. Viime yönä iski kuopukselle ja ykäs ja ripuloi koko yön. Nyt tuntuu tilanne rauhoittuneen. Voiko juhlat pitää jos ei lisää sairastuneita tule ja siivotaan kunnolla? Juhlat olis tarkoitus pitää lauantaina iltapäivästä 14 - 16 välillä.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
27.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minusta voi jos kukaan ei enää tosiaan oksenna tai ripuloi. Ethän ole sairaana leiponut mitään?

Itse arvostaisin, jos juhlat peruttaisiin jos isäntäperheessä on ollut hiljan vatsatauti.

Vierailija
2/5 |
27.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pitäisin, mutta ilmoittaisin osallistujille, että on ollut oksennustautia alkuviikosta, niin kukin päättääköön itse haluaako tulla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
27.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis... viime yönä iski keskimmäiselle... Taitaa olla aivot vielä solmussa tästä härdellistä täällä.

ap ;)

Vierailija
4/5 |
27.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Monet mahataudit tarttuu kaksi viikkoa pinnoilta. Peruisin tai vähintäänkin ilmoittaisin kutsuille mikä on tilanne. Ottaa päähän todella paljon ihmiset, jotka on piittaamattomia tautien suhteen ja levittävät niitä iloisesti ympäriinsä aidon hämmästyneinä miten se nyt vielä tarttui. Mur. Mur. Mur.

Vierailija
5/5 |
27.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisiko mahdollisuutta vaihtaa paikkaa? Tai pitää ulkosynttärit? vaikka jotain tehtävärasteja?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi seitsemän viisi