Olin yötä Itä-Helsingissä ja auton tuulilasiin oli ilmestynyt uhkauslappu
Auto oli parkissa, ei ihan tien reunassa kiinni koska taskuparkki enkä saanut käännettyä ihan laitaan kiinni mutta tien reunassa kuitenkin, ihan laillisella paikalla, lapussa auto uhattiin ajaa lyttyyn ja romuksi. Joku yksityinen ihminen siis kirjoittanut nimettömänä. Auto oli parkissa kello 23-06 joten joku känniläinen siellä kirjoitellut!? Vähän ylireagointia nyt, itä Helsinki puukot esiin
Kommentit (15)
Mene hoitoon. Joko näin aamupäivällö flippaa?
[quote author="Vierailija" time="14.10.2014 klo 11:01"]Mene hoitoon. Joko näin aamupäivällö flippaa?
[/quote]
?!!
Joku varmaan kännissä saanut loistoidean laittaa sen lapun. Tai joku naapuruston kyylä.
Learn to park properly. Probably some big car has not been able to pass your car.
[quote author="Vierailija" time="14.10.2014 klo 11:23"]Learn to park properly. Probably some big car has not been able to pass your car.
[/quote]
Big car and propably expensive = wants to destroy their own expensive car by destroying mine as well?!
Missäs päin Itä-Helsinkiä olit? Se on nimittäin aika iso paikka... Vai onko niin että tämä on jonku landepaukun provo, joka ei osaa nimetä yhtään Itä-Helsingin kaupunginosaa?!
No kyllähän noita heippalappuhulluja aina välillä on. Minäkin sain kerran H:gin Viikissä, ihan omalla maksetulla numeroidulla parkkipaikallani, kerran ihan raivopäisen heippalapun tuulilasiin, jossa aloitettiin palopuhe siitä että olen parkkeerannut auton toisesta reunasta liian lähelle parkkiruudun rajaa (oli siis ruudussa vaan ei täysin keskellä) ja päädyttiin siihen että seuraavan kerran kun auto on samoin, hän hakee moukarin ja nuijii autoni palasiksi, ja jos ei sittenkään mene perille niin laittaa bensaa ja tulitikun postilaatikkooni.
Ja se viereinen parkkiruutu jota liian lähellä autoni sitten oli, ei ollut edes kellekään varattu, joten ei senkään omistajaa voi syyttää... Joku mielipuoli jolla jostain syystä oli jotain minua vastaan ilmeisesti, en koskaan ole saanut tietää mitä. Tuon lisäksi ainoa haitta on olult että kerran sain ulostetta sisältävän kirjeen postilaatikkooni, muuten ei ole tyyppi onneksi häirinnyt.
Miten se Itä-Helsinki liittyy tähän? Kaikki itä-helsinkiläiset tuntevat toisensa, ja osaavat kertoa kuka se oli?
Tämä on varmasti mamujen syytä, koska itä-helsinki ja väkivaltaa.
Palstapersu
minä tunnustan kerran suutuspäissäni kirjoittaneeni raivolapun tuulilasiin. Minulla kiire, kuuma hellepäivä, vauva huutaa sylissä ja joku on pysäköinyt ruutuuni, josta maksan kuukausivuokraa saadakseni auton parkkiin.
En enää asu tuossa taloyhtiössä, mutta varatulle paikalle pysäköijät olivat jatkuva riesa.
ap onneksi parkkeerannut lailliselle paikalle.
Sellaisia ne maahanmuuttajat ovat! Vievät meiltä naiset ja puuttuvat virheelliseen pysäköintiin.
Tämäkin vielä. Nyt kyllä muutan sinne Nurmijärvelle! - Persu vuodesta 1956
[quote author="Vierailija" time="14.10.2014 klo 11:46"]Missäs päin Itä-Helsinkiä olit? Se on nimittäin aika iso paikka... Vai onko niin että tämä on jonku landepaukun provo, joka ei osaa nimetä yhtään Itä-Helsingin kaupunginosaa?!
[/quote]
Vitun raivohullu itähelsinkiläinen siellä :D sama kun sanoisi itä-Vantaa ja joku alkaa raivoamaan omia kotikontoja puolustellen :D
Huoh