Abba is back
Kommentit (16)
Juu ei vaan toimi enää. Äänetkin kuin mummoilla. Ei jatkoon.
Kuuntelin ne pari biisiä puoliks. Ei mun juttu. Enkä tajunnut mitä ihmeen virtuaalikeikkoja muka pitävät.. Hologrammi?
Miksi videossa vanhoja kuvia..
No joo, ei ole oma juttu, mutta jotka tykkää niin eipä ole itseltä pois.
En kyllä ikinä ole ollut Abba fanikaan joten.
Joo, tosi hienoa! Lapsuuden- ja nuoruudenaikani suosikkibändi. Vielä tämän näin, että Abba tekee uutta musiikkia. En todeksi meinaa uskoa.
Olen myös ihmeissäni siitä, että Abballa on runsaasti tosi nuoria faneja. Hyvä musiikki on hyvää, vaikka aika kuluu.
Vierailija kirjoitti:
Juu ei vaan toimi enää. Äänetkin kuin mummoilla. Ei jatkoon.
Olet varmaan vahingossa kuunnellut Rytökorven mummokuoron vinyylilevyä.
Täällä puhutaan nyt Abbasta.
Myös jo ikääntyminen kuuluu laulussa kun kuitenkin voimaballadeja kappaleet olleet.
No jos tykkää vanhuksen äänestä...
No mitä sitten, jos me fanit ollaan 50+ ? Eikö meille saisi olla mitään?
Kyllä te nuoret olisitte innoissanne tästä, jos tämä tapahtuisi teidän elämässänne. Voitte naureskella mummojen äänelle. Samalla teillä on vanhemmat, mummot, ukit. Naureskeletteko heillekin? Eikö meillä saisi olla iloa, vaikkapa sitten tästä?
Aika pitkäveteistä. Ainakin se toinen uusi.
Ostaako joku oikeasti lippuja konserttiin jossa musiikki tulee nauhalta ja esiintyjät piirrettyjä.
Vierailija kirjoitti:
Hirveetä kuraa ne uudet biisit
Tein aloituksen Abban uudesta areenasta, jonka ovat rakentaneet Lontooseen.Konserttiliput loppuunmyyty. Mitä muutama harva jäljellä. Hinta melkeen 1000 euroa.
Mietin mihin häipyi minun aloitus.
back in business.
and only business.
Mulla on useampi ABBAn levy. Jaksoin kuunnella uudet biisit kertaalleen läpi. En siis tykännyt. Ei todellakaan vastannut odotuksia.
Vanhukset joraamassa 8) Kaikki yli 70v