Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kotiäitifanaatikot pilaa ammattikuntansa maineen!

Vierailija
31.08.2006 |

Toi fanaatikkojen ehdottomuus, suvaitsemattomuus ja suhteellisuudentajun puute on kyllä ihan uskomatonta. Ei uskoisi, että elävät 2000-luvulla!



Täällä on esimerkiksi ollut kotiäitejä, jotka uupumuksen (todella lyhyet pätkäunet jne.) takia ovat laittaneet esikoisen hoitoon, niin ei armoa kenellekään. Pakko olisi äidin vaan raahautua viimeisillä voimillaan päivästä toiseen ilman apuja. Ja kumma, että kaikki muu hoitoapu on tervetullutta paitsi päivähoito. Luotetaan ihan sokeasti asiantuntijoiden lausumiin " alle 3 v. lasta ei päivähoitoon" . Ja kun lapsi täyttää 3 v, niin hups! Hän onkin ihan täysin kelpoinen menemään päiväkotiin!



Ja näitä esimerkkejä on vaikka kuinka. Oikeasti mietityttää, että minkälaista elämää tällaiset fanaatikot viettää. Mutta onneksi voin keskittyä omaan elämään, kunpa hekin keskittyisivät vain omaansa.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän seitsemän